• bitcoinBitcoin$26,559.00

Spoločnosť Celsius obnovuje platby zo svojej platformy. Je tu však jedno „ale“

V kauze týkajúcej sa poskytovateľa kryptomien Celsius nastal prelom. Po tom, čo spoločnosť vlani v júni oznámila, že zastavuje všetky výbery zo svojej platformy, boli finančné prostriedky jej zákazníkov zmrazené. Atmosféru ešte viac rozohriala správa z nasledujúceho mesiaca, že spoločnosť Celsius požiadala o ochranu pred bankrotom. Teraz, 263 dní po zastavení výberov, však niektorí používatelia dostali možnosť konečne si vybrať im patriace aktíva.

Celsius obnovuje vyplácanie

Osem mesiacov po zastavení výberov na platforme veriteľa kryptomien Celsius budú mať jeho zákazníci opäť prístup k svojim prostriedkom. V uplynulých dňoch sa na sociálnych sieťach začali šíriť správy, že výbery zablokovaných kryptomien sa od 2. marca obnovili.

 

Používatelia tiež informovali, že zoznam ľudí, ktorí boli oprávnení vyberať svoje prostriedky na platforme, im bol zaslaný e-mailom už pred niekoľkými týždňami. 2. marca na to dostali plnú zelenú.

Niektorí ľudia napísali, že po uvedení adresy ich digitálnej peňaženky sa kryptomeny po niekoľkých minútach objavili na ich účtoch. Našli sa aj ľudia, ktorí sa sťažovali na dlhé oneskorenia pri výberoch. Zdá sa, že obrovský objem žiadostí o výbery trochu zahltil systémy platformy. Podľa niektorých zákazníkov to viedlo k tomu, že žiadosti o výber boli posunuté na podporu platformy. Namiesto toho môže spracovanie takýchto oznámení trvať až niekoľko dní, keďže počet oznámení výrazne prevyšuje počet zamestnancov.

dolár

Spoločnosť Celsius 31. januára poskytla konkrétne informácie o tom, kto presne má nárok na výbery. Zákazníci spoločnosti, ktorí majú svoje aktíva uložené na trustových účtoch, si totiž môžu vybrať až 94 % pôvodne uložených prostriedkov. Takéto účty však boli k dispozícii len občanom USA.

Ďalšia skupina klientov, ktorým sa podarilo previesť svoje prostriedky zo zárobkových alebo úverových schém na trustové účty, si naopak môže vybrať maximálne 72,5 % svojich prostriedkov. Okrem toho bol zavedený aj limit výberu do výšky 7475 USD.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu