• bitcoinBitcoin$28,519.00

Celsius odhaľuje dátum aukcie aktív

Insolventná platforma Celsius Network Ltd. stanovila dátum aukcie svojich aktív.

Dražba majetku, ktorý patrí Celsiusu

Ako bolo podané na bankrotovom súde USA pre južný okres New York v pondelok, konečný termín na predloženie ponúk pre Celsius je 17. októbra o 16:00. Aukcia sa bude konať 20. októbra o 10:00.

Podľa uvedeného dokumentu sa pojednávanie o predaji uskutoční 1. novembra o 11:00. Stretnutie bude moderovať hlavný bankrotový sudca Zoom USA Martin Glenn. V oznámení sa tiež uvádzalo, že na pojednávaní sa zúčastnilo veľa účastníkov.

Celsius inicioval proces bankrotu v júli, mesiac po tom, čo klientom pozastavili platby a zamietli prístup k miliardám dolárov roztrúseným po takmer dvoch miliónoch účtov. Nedávne súdne spisy zistili, že záväzky spoločnosti Celsius dosiahli viac ako 6,7 miliardy dolárov. Jeho aktíva však mali hodnotu len asi 3,9 miliardy dolárov, čo v súvahe Celsia predstavovalo deficit 2,85 miliardy dolárov.

Zranený kryptomenou

Celsius je jednou z najznámejších obetí medvedieho trhu, ktorý tento rok zasiahol odvetvie kryptomien. Medzi ďalšie obete havárie patrí Terra Foundation, hedžový fond Three Arrows Capital a poskytovateľ pôžičiek Voyager Digital Ltd.

Chris Ferraro, bývalý zamestnanec JPMorgan Chase, bol postupne povýšený na generálneho riaditeľa, rovnako ako Alex Mashinsky, zakladateľ spoločnosti, ktorý nedávno odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa. Včera sa rozhodol odísť aj S. Daniel Leon, spoluzakladateľ a riaditeľ stratégiou. Spoločnosť sa snaží vyvinúť taktiku vracania finančných prostriedkov poškodeným klientom, zatiaľ neúspešne. Jedným z nápadov bolo vydať svoje vlastné stablecoiny.

Stojí za zmienku, že Mashinky je obvinený z odčerpania 10 miliónov dolárov od spoločnosti. Najnovšie informácie o spoločnosti tiež prezrádzajú, že svoje finančné problémy pred investormi tajil.

Sam Bankman-Fried, kryptomenový miliardár a tvorca burzy FTX, oznámil, že zvažuje predloženie ponuky na Ceslsius aktíva. Záujem prejavil aj Ripple.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu