• bitcoinBitcoin$28,519.00

Charles Hoskinson obhajuje tvorcu Tornado Cash

Tornado Cash je mixer kryptomien, na ktorý sa nedávno uvalili sankcie zo strany vlády USA. Dôvodom je, že tento protokol opakovane používali zločinci na zatajenie pôvodu svojich finančných prostriedkov. Používali ho severokórejskí hackeri, ktorí za posledných pár rokov ukradli milióny dolárov. Nedávno bolo zverejnené, že holandské úrady zadržali muža, ktorý bol považovaný za jedného z tvorcov Tornado Cash. Zakladateľ Cardana Charles Hoskinson to verejne obhajuje.

Zakladatelia Tornado Cash len napísali kód

Podľa zakladateľa Cardano môžu vývojári písať kód, ale prostredníctvom modelu s otvoreným zdrojovým kódom nemôžu vždy kontrolovať, čo s ním ľudia potom urobia.

Tvrdil, že všetko, čo vývojári Tornado Cash urobili, bolo napísanie kódu pre mixér. Nie je ich chyba, že to niektorí z nich neskôr využili na nelegálne aktivity. Programátorov prirovnal k človeku, ktorý píše knihu o tom, „ako sa vyrába kyanid“alebo „ako sa vyrába bomba“. Dodal, že to nie sú pokyny, aby niekto vyrobil jed alebo odpálil budovu a autori nemôžu kontrolovať, ako ľudia využívajú informácie, ktoré od nich získajú.

„Väčšinou sú to len slová. Nehovoríte ľuďom, aby to urobili,“ vysvetlil.

Hoskinson uzavrel svoju argumentáciu tým, že tvorcovia mixéra „jednoducho napísali kód, ktorý by sa dal technicky použiť týmto spôsobom“.

Pod drobnohľad amerických služieb sa dostali aj ďalšie mixéry

Tornado Cash nebol jediný mixér, ktorý sa dostal pod drobnohľad amerických služieb. Sila superveľmoci uvalila sankcie aj na ďalší mixér s názvom Blender, ktorý zabránil obyvateľom USA v interakcii s ním. Je to preto, že hackeri, ktorí okradli sieť Ronin, údajne preprali až 600 miliónov dolárov, ktoré ukradli v marci pomocou mixéra.

Toto všetko má pre kryptomenový priemysel veľký význam. Nevieme, čo budú nedávne kroky úradov znamenať pre trh DeFi v budúcnosti. Dôsledky toho však už pociťujeme, keďže projekty ako Aave už začali blokovať peňaženky súvisiace s mixérmi kryptomien na svojej platforme.

zdroj: decrypt.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu