• bitcoinBitcoin$27,206.00

ChatGPT je k dispozícii v systéme iOS. Používatelia Androidu si budú musieť počkať

Spoločnosť OpenAI vydala mobilnú aplikáciu pre aplikáciu ChatGPT AI pre iOS. OpenAI v budúcnosti vydá aj verziu pre Android.

Spoločnosť OpenAI vydala mobilnú aplikáciu ChatGPT AI pre systém IOS. Spoločnosť vydá aj verziu pre Android. Aplikácia je v súčasnosti dostupná len v USA.

Obrazovky ChatGPT
zdroj: Apple App Store

Vydanie aplikácie, ktorá „synchronizuje konverzácie, podporuje hlasové zadávanie a prináša naše najnovšie vylepšenia modelu na dosah ruky“, pravdepodobne ešte viac zvýši popularitu ChatGPT. Spoločnosť OpenAI plánuje v najbližších týždňoch sprístupniť aplikáciu aj v ďalších krajinách a zaviazala sa, že ju bude vylepšovať.

Neexistujú žiadne konkrétne informácie o tom, kedy bude vydaná verzia pre Android, ale pravdepodobne to nebude trvať príliš dlho. Rovnako ako v prípade webovej verzie si používatelia budú musieť predplatiť prístup k najnovšiemu modelu ChatGPT-4.

Ide o ďalší krok vpred pre spoločnosť, ktorá sa púšťa do profesionálnych aj osobných podnikov. Pre niektorých sa to ukázalo ako nepríjemné, pričom všetky zúčastnené strany podnikli kroky proti používaniu platformy.

Samsung aj Apple obmedzujú používanie ChatGPT

Rozmach používania umelej inteligencie prinútil aj veľké spoločnosti k zmenám. Spoločnosť Samsung zakázala svojim zamestnancom používať AI po úniku údajov prostredníctvom ChatGPT. Zamestnanci posielali citlivý kód na ChatGPT.

Aj spoločnosť Apple obmedzila svojim zamestnancom používanie ChatGPT a ďalších nástrojov AI. Podobne ako spoločnosť Samsung, aj spoločnosť Apple sa obáva úniku citlivých informácií.

ChatGPT

Regulácia umelej inteligencie je teraz hlavnou témou rozhovorov

Keďže umelá inteligencia a ChatGPT sú čoraz populárnejšie, regulačné orgány a jednotlivci sa obávajú dôsledkov tejto technológie. Vypočutia v Kongrese a všeobecné obavy dosahujú vrchol, pričom generálny riaditeľ OpenAI, Sam Altman žiada USA o reguláciu umelej inteligencie.

Altman jasne uviedol, že by to mohlo mať negatívne dôsledky, a to aj pre hospodárstvo, keďže umelá inteligencia by mohla nahradiť ľudskú prácu na trhu práce. Vyjadril tiež obavy z toho, ako by sa táto technológia mohla využívať v dezinformačných kampaniach a pri zasahovaní do volieb.

V tejto súvislosti existuje celosvetový trend smerujúci k regulácii umelej inteligencie. EÚ je v tomto smere obzvlášť pokročilá, pričom niektorí zákonodarcovia schválili zákon EÚ o umelej inteligencii.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu