• bitcoinBitcoin$26,647.00

Čínski investori obchádzajú zákaz úradov týkajúci sa kryptomien

Takmer dva roky po zákaze kryptomien v Číne mnohé skutočnosti naznačujú, že občania najľudnatejšej krajiny sveta našli spôsoby, ako pokračovať v investovaní do digitálnych aktív.

Číňania naďalej investujú do kryptomien

Hoci priemerná mesačná hodnota kryptomien prúdiacich do Číny sa za rok po spomínanom zákaze znížila na polovicu, podľa agentúry Bloomberg stále hovoríme o toku až 17 miliárd USD. Tieto údaje uviedla spoločnosť Chainalysis. Zaujímavé je, že aj z konkurzného konania FTX vyplýva, že až 8 % zákazníckej základne tejto skrachovanej burzy tvorili čínski občania. Teoreticky je obchodovanie s kryptomenami pre Číňanov doma aj v zahraničí zakázané, ale zrejme je ťažké ho presadiť.

Ako pre médiá uviedol právnik Jack Ding, „často ide o dodržiavanie systémov na burzách a o to, či filtrujú držiteľov čínskych pasov“. Dá sa predpokladať, že mnohé burzy jednoducho umožňujú čínskym investorom založiť si účty na svojich platformách. V skutočnosti je ťažké vysvetliť tento jav jednoducho tým, že Číňania používajú VPN. Veď na to, aby mohli burzy používať, musia prejsť procedúrou KYC, teda overením svojej totožnosti.

To však nie je všetko. Známa burza kryptomien Huobi ponúkla čínskym občanom aj možnosť prístupu na svoju platformu, a to pomocou možnosti zaregistrovať sa ako… dominikánski občania.

Kryptomeny

Bude zákaz zrušený?

Čínska ľudová banka sa zatiaľ nevyjadrila k dôkazom, že čínski občania stále obchodujú s kryptomenami. Mnohí odborníci medzitým špekulujú, že Peking teraz možno zvažuje zrušenie zákazu investovania do digitálnych aktív. Tieto diskusie vyvoláva najmä kryptomenám naklonený postoj osobitnej administratívnej oblasti veľmoci, Hongkongu, ktorý podľa mnohých ticho podporuje práve pevninská Čína.

Okrem toho je pravdepodobné, že vznik viacerých tokenov, ktoré sú v súlade s čínskym právom, ako napríklad conflux (CFX), vytvorí priestor na dialóg a podnieti vládu k uvoľneniu obmedzení.

V každom prípade, ak sa zákaz kryptomien v Číne zruší, bude to mať za následok obrovský nárast úrovne prijatia kryptomien a podporí ďalší býčí trh.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu