• bitcoinBitcoin$26,591.00

Čo čaká bitcoinových ťažiarov v roku 2023?

Uplynulý rok možno rozhodne klasifikovať ako neúspešný pre bitcoin. Negatívne dopady nástupu kryptomenovej zimy výrazne pocítili aj ťažiari ťažiaci prvú kryptomenu. Priemyselní analytici predpovedajú, že veľa ľudí z ťažobného trhu BTC spojí svoje sily, aby znížili individuálne náklady na svoje aktivity.

Spoja BTC ťažiari svoje sily, aby prežili medvedí trh?

Analytici z Hash Rate Index – Jaran Mellerud a Colin Harper – vyslovili hypotézu, že ak sa situácia na bitcoinovom trhu nezačne zlepšovať, ľudia zaoberajúci sa týmto aktívom budú nútení spojiť sily s inými spoločnosťami.

Na blogu stránky bol 3. januára uverejnený príspevok s názvom „10 prognóz ťažby bitcoinov na rok 2023“. Jeho tvorcovia poukazujú na to, že verejní baníci BTC musia čeliť určitým požiadavkám na podávanie správ. To zahŕňa činnosti, ako sú výročné správy, ktorých náklady sú veľmi vysoké.

Po tom, čo zisky z ťažby bitcoinov klesli v roku 2022 o 90 %, verejní baníci pri viac ako jednej príležitosti výrazne znížili svoje administratívne náklady. Za týmto účelom sa stali súkromnými alebo sa zlúčili s inými subjektmi, aby sa podelili o náklady.

Okrem toho príspevok zverejnený na Hash Rate Index tiež predpokladá, že rok 2023 sa bude niesť v znamení masívnej reštrukturalizácie v odvetví ťažby bitcoinov. Analytici nepochybujú o tom, že posilnenie súvah ťažiarov bude ich najvyššou prioritou v roku 2023.

Okrem toho sa poukázalo na to, že úroveň záväzkov, ktoré majú niektorí ťažiari, by ich prinútila reštrukturalizovať svoj dlh ako jediné riešenie ich finančných problémov. To môže znamenať pokusy o vyjednanie nižších úrokových sadzieb alebo predĺženie doby splácania čerpaných úverov, ako predpokladajú autori.

To ale nieje všetko. Mellerud a Harper tvrdia, že ťažiari BTC sa budú v roku 2023 čoraz viac zabezpečovať proti neistej situácii ceny bitcoinu. Za týmto účelom podľa autorov príspevku začnú ťažiari využívať deriváty na ďalšiu ťažbu Bitcoinu, vrátane takých, ktoré im dajú možnosť predať svoj budúci hash rate za určitú cenu.

Uvidíme trend, kedy sa ťažiari budú snažiť zabezpečiť všetko, čo sa dá, ako sa očakáva vo vyspelejších komoditných odvetviach

– povedali Mellerud a Harper.

Spoja BTC ťažiari svoje sily, aby prežili medvedí trh?

Kedy sa vráti boom?

V príspevku ohľadom prognóz na tento rok samozrejme nemohla chýbať téma konca medvedieho trhu. Na stránke Hash Rate Index autori napísali, že prebiehajúci medvedí trh tento rok pravdepodobne skončí. Svoju tézu podporili odkazom na historické cenové cykly prvej kryptomeny.

Za zmienku však stojí aj to, že býčí trh sa naplno nerozbehne, kým tradičné finančné firmy nebudú pripravené prijať bitcoin. Podľa analytikov si na túto udalosť musíme ešte rok či dva počkať.

Analytici predstavili aj svoju prognózu, ktorá sa týka hash rate. V tomto roku sa podľa nich očakáva zvýšenie rýchlosti hashovania, pričom sa očakáva ešte zlacnenie ťažobného hardvéru.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu