• bitcoinBitcoin$28,327.00

Čo majú spoločné Elon Musk a OKX?

Musk sa nečakane prihlásil k odberu oficiálneho účtu na Twitteri kryptomenovej burzy OKX. Upozornil na to čínsky blockchain reportér Colin Wu.

„Elon Musk sa náhle prihlásil na oficiálny účet OKX, jediný účet na výmenu kryptomien, ktorý si predplatil.“

Pripomenul, že hoci kryptomenová spoločnosť Binance podporila Muskovu akvizíciu Twitteru sumou 500 miliónov dolárov, podnikateľ si profil Binance ani jej zakladateľa Changpenga Zhao nesleduje. Čo podnietilo Muska, aby sa začal zaujímať o OKX, nie je známe.

V komentári k príspevku používatelia poukázali na to, že po tom, čo sa Musk prihlásil na odber OKX, hodnota natívneho tokenu (OKT) vzrástla. Počas svojho vrcholu cena mince vzrástla o 5,9 % na 26,90 USD. V čase písania tohto článku OKT mierne klesol na 26,60 USD.

zdroj: CoinGecko

Elon Musk a Twitter

Novým majiteľom sociálnej siete sa v októbri stal Elon Musk. Na jar sa však v médiách objavila informácia, že Binance vyčlení 500 miliónov USD na sponzorovanie transakcie v hodnote takmer 44 miliárd USD. Zhao tiež tvrdil, že pomáha Muskovi. Povedal, že jeho spoločnosť „pred dvoma dňami darovala 500 miliónov dolárov Muskovi“.

Medzi faktory, ktoré viedli Binance podporiť túto transakciu, Zhao uviedol túžbu vidieť integráciu kryptomien na sociálnej sieti. Spomenul dôležitosť Twitteru v kryptomenovom priestore, pričom sociálnu sieť označil za globálnu platformu slobody prejavu. Generálny riaditeľ Binance tiež priznal, že sa na ňu spolieha, pretože ju používa na spojenie so zvyškom krypto komunity. Napriek Muskovým zaujímavým nápadom na vývoj platformy je však Zhao presvedčený, že 90 % jeho iniciatív zlyhá.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu