• bitcoinBitcoin$27,144.00

Spoločnosť Coinbase oznámila vytvorenie stablecoinu spojeného s infláciou

Hoci inflácia v Spojených štátoch klesá, stále je na veľmi vysokej úrovni a predstavuje vážny ekonomický problém. V dôsledku toho burza Coinbase oznámila vývoj a uvedenie nového aktíva, ktoré má chrániť naše prostriedky pred poklesom hodnoty. Flatcoiny by mali byť naviazané na mieru inflácie a budú vytvárané pomocou siete Base, ktorú spoločnosť vytvorila na druhej vrstve..

Coinbase vs. inflácia

Americká kryptomenová burza Coinbase si uvedomuje hlavnú ekonomickú hrozbu, ktorú predstavuje pretrvávajúca vysoká inflácia. Preto oznámila vytvorenie špeciálnej kryptomeny – flatcoin – ktorá bude naviazaná na infláciu. Ako bolo oznámené, tento typ aktíva je jedným z niekoľkých typov „kritických“ inovácií, ktoré budú vytvorené v sieti Base.

Ďalšie tri sú zodpovedné za reputačný systém v reťazci, trh na zadávanie limitných príkazov v sieti (LOB) a nástroje zodpovedné za bezpečnosť decentralizovaných financií (DeFi). O tom všetkom sme sa dočítali v príspevku na blogu Base uverejnenom 24. marca.

Coinbase sa domnieva, že v súčasnosti je vývoj a správna implementácia stablecoinu, ktorý sleduje úroveň inflácie, „dôležitejší ako kedykoľvek predtým“.

„Zaujímajú nás najmä „flatcoiny“, teda stablecoinové aktíva, ktoré sledujú mieru inflácie, čo používateľom umožňuje mať stabilnú kúpnu silu a zároveň odolnosť voči ekonomickej neistote spôsobenej starším finančným systémom,“ píše burza.

Doteraz boli kurzy všetkých stablecoinov pevne naviazané na hodnotu fiat mien, ako je napríklad americký dolár. Flatcoiny majú namiesto toho odrážať „cenu života“ prostredníctvom systému, ktorý sleduje index spotrebiteľských cien a údaje o inflácii. Spoločnosť Coinbase navyše zdôrazňuje, že je otvorená všetkým konceptom, ktoré môžu „vyplniť priestor“ medzi klasickými aktívami FIAT a kryptomenami s nestálymi výmennými kurzami, ktoré sa vyznačujú vysokou volatilitou.

Myšlienku flatcoinu podporil investor Ray Dalio, ktorý pred časom vyhlásil, že by rád videl „mincu viazanú na infláciu“. Tá by totiž spotrebiteľom poskytla istotu kúpnej sily.

„Najbližšie k tomu majú dlhopisy viazané na infláciu, ale ak by sa vytvorila minca, ktorá by hovorila: OK, toto je kúpna sila, pri ktorej viem, že môžem sporiť a investovať peniaze počas určitého obdobia a uskutočňovať transakcie kdekoľvek, myslím si, že by to bola dobrá minca,“ uviedol.

Zvýšenie dôvery

Burza pod vedením Briana Armstronga tiež žiada všetkých vývojárov, aby sa zaoberali vývojom on-chain reputačného systému. Ten bude podľa majiteľov Coinbase zohrávať „rozhodujúcu úlohu pri vytváraní on-chain dôvery“ medzi používateľmi.

Reputačný protokol by mal za úlohu implementovať špeciálne kreditné skóre alebo systém, ktorý vedie k určitým kritériám, podľa ktorých môže naša identita v blockchaine komunikovať s decentralizovanými finančnými aplikáciami (DeFi):

„Mohlo by to vyzerať ako FICO skóre alebo Google Page Rank pre mená ENS, hodnotenia/recenzie pre obchodníkov a ďalšie opatrenia, ktoré pomáhajú budovať dôveru online,“ vysvetľuje Coinbase.

Okrem toho na podporu rozvoja sektora DeFi v Base burza zaviedla špeciálny program – Base Ecosystem Fund. Jeho cieľom je pomôcť financovať projekty v ranom štádiu, ktoré sa budú spoliehať práve na Base. Ako sme sa dočítali v nedávnom príspevku od Base, ich sieť druhej vrstvy už podporuje viac ako 30 blockchainov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu