• bitcoinBitcoin$27,221.00

Coinbase sa môže presťahovať z USA do Spojeného kráľovstva

Vojna medzi americkou Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) a odvetvím kryptomien si vyberá ďalšiu daň. Regulačný orgán nedávno podal žalobu proti burze Bittrex. Tá sa na druhej strane pripravuje na odchod z USA kvôli regulačnému tlaku a súvisiacim právnym neistotám. Rozhodne sa k podobnému kroku aj gigant tohto trhu, burza Coinbase?

Coinbase je pripravená stretnúť sa so SEC na súde

Burza Coinbase sa možno v určitom okamihu presunie z USA do Spojeného kráľovstva. Spoločnosť udržiava pomerne vrelý vzťah s britskou vládou a na ostrovoch tiež zaznamenáva obrovský obrat na svojej platforme a veľký zisk od tamojších investorov. Spojené kráľovstvo je pre hráčov s kryptomenami rozhodne dostupnou destináciou. Najmä tí, ktorí sú nútení opustiť teritórium svojho súčasného pôsobenia v dôsledku právnych ťažkostí.

Presne taká je situácia v Spojených štátoch. Divoká politika Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) totiž sťažuje fungovanie spoločností zaoberajúcich sa digitálnymi aktívami. V utorok poskytol generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase Brian Armstrong rozhovor televízii CNBC. Počas neho hovoril o postoji svojej spoločnosti k opatreniam SEC. Tiež načrtol, čo plánujú urobiť v dôsledku oznámenia spoločnosti Wells Notice, ktoré dostali, a aké riešenie môžu prijať v dôsledku regulačných ťažkostí.

Spojené kráľovstvo

Generálny riaditeľ burzy oznámil, že ak práce na regulácii kryptomien v USA nepokročia, je možné, že Coinbase presunie svoje sídlo do Londýna. Armstrong uviedol, že burza je veľmi blízko k tomu, aby sa vydala na vojnovú dráhu s komisiou SEC a stretla sa s komisármi na súde. Cieľom právneho boja je získať jasnosť v súvislosti s tým, ako majú federálne zákony o cenných papieroch zasahovať do subjektov zaoberajúcich sa kryptomenami.

Coinbase v posledných mesiacoch odvážne deklaruje svoj nesúhlas s konaním Garyho Genslera a jeho ľudí. Útok komisie proti burze Kraken pod zámienkou stakingu kryptomien zrejme nahneval Briana Armstronga a jeho právnikov. Krátko po tom, čo burza Kraken dostala pokutu 30 miliónov dolárov za ponúkanie neregistrovaných cenných papierov vo forme stakingu kryptomien, Coinbase vyhlásila, že podnikne určité kroky. Spoločnosť oznámila boj za ochranu stakingu v USA.

Armstrong sa nezľakol „oznámenia Wells Notice“

Koncom marca dostala spoločnosť Coinbase od komisie výzvu typu „Wells Notice“, ktorá jasne naznačovala, že jej bola hodená rukavica. Tento typ varovania od komisárov Genslerovej komisie je takmer jednoznačný. Je to znamenie, že spoločnosť čoskoro dostane obvinenie. V súčasnosti ešte nie je jasné, aký bude bod, ktorý SEC zasiahne, ale Armstrong má určité podozrenie. Myslí si, že komisia môže považovať kótované kryptomeny a program stakingu ponúkaný na burze za cenný papier. Generálny riaditeľ burzy opäť spomenul, že jeho právnici sa opakovane pokúšali nadviazať dialóg s pracovníkmi SEC, komisia však nebola ochotná hovoriť.

„Myslím si, že sa nakoniec budeme musieť obrátiť na súd, aby sme získali potrebné objasnenie a vytvorili rozhodnutie,“ povedal s odkazom na súdny precedens.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu