• bitcoinBitcoin$26,626.00

Spoločnosť Coinbase vykonáva kľúčové zmeny vo svojom programe stakingu. Burza sa nehodlá podriadiť vplyvu SEC

Boj o prežitie trhu s kryptomenami v Spojených štátoch pokračuje. Americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) agresívne presadzuje svoju politiku s cieľom potlačiť toto odvetvie. V dôsledku toho sa viacerým účastníkom trhu podarilo v posledných týždňoch „prepadnúť“ regulačnému orgánu. V silnej opozícii voči krokom Genslera a spol. je burza Coinbase na čele s Brianom Armstrongom. Spoločnosť teraz opäť ubezpečila svojich zákazníkov, že neprestane poskytovať služby stakingu kryptomien.

Coinbase sa SEC nebojí

Kryptoburza Coinbase nemá v úmysle zložiť zbrane v boji za slobodu kryptomien v USA. Napriek tomu, že SEC si nárokuje kontrolu nad týmto sektorom a v posledných týždňoch doslova strieľa žaloby na kryptomenové subjekty, spoločnosť Briana Armstronga sa nebojí. Burza totiž svojim zákazníkom rozoslala maily, v ktorom uvádza, že služby stakingu budú pokračovať. Ba čo viac, bolo spomenuté, že sa „v skutočnosti môžu zvýšiť“.

Populárny obchodník s kryptomenami používajúci prezývku AltcoinPsycho sa o obsah e-mailu burzy podelil prostredníctvom Twitteru. Coinbase totiž 10. marca predstavila aktualizované podmienky stakingu na svojej platforme. Účinnosť majú nadobudnúť od 29. marca.

Pokiaľ ide o nové pravidlá stakingu, Coinbase vysvetľuje niektoré rozdiely. Od konca marca budú investori dostávať odmeny z decentralizovaných protokolov a nie priamo zo samotnej burzy.

„Coinbase vystupuje len ako poskytovateľ služieb spájajúci vás, validátorov a protokol, na rozdiel od ponuky niektorých vlastných odmien za staking. Vaše aktíva, budú naďalej získavať odmeny. Ak si želáte pokračovať, nie sú potrebné žiadne kroky. Vaše odmeny za staking sa môžu v skutočnosti zvýšiť,“ informuje spoločnosť v rozoslanom e-maile.

Burza pripravená na vojnu

Rozhodnutie spoločnosti Coinbase vykonať zmeny vo svojom programe stakingu nasleduje po spomínaných útokoch zo strany SEC. Začiatkom februára komisia udelila burze Kraken pokutu vo výške 30 miliónov USD. Dôvodom bol názor, že ich ponuka stakingu na kryptomeny sa nelíši od obchodovania s cennými papiermi. V dôsledku toho platforma ukončila svoj stakingový program pre zákazníkov z USA. Významným prvkom žaloby SEC bolo, že používatelia pri používaní programu stakovania burzy Kraken strácali kontrolu nad svojimi tokeny. Zákazníkom boli ponúkané „nadmerné výnosy nesúvisiace s akoukoľvek ekonomickou realitou“.

Spoločnosť Coinbase však od začiatku vystupovala proti krokom SEC a poukazovala na ich nedostatok racionality. Pred časom právnik spoločnosti dokonca načrtol zásadné rozdiely medzi možnosťami stakingu od Coinbase a možnosťami od burzy Kraken. Okrem toho generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong uviedol, že majú v úmysle obhajovať staking v Spojených štátoch. Spomenul, že v prípade potreby by sa dokonca mohli obrátiť na súd.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu