• bitcoinBitcoin$28,338.00

CZ, generálny riaditeľ Binance, nevníma CBDC ako hrozbu

CZ: CBDC nie je hrozbou

Zdá sa, že generálny riaditeľ Binance Changpeng „CZ“ Zhao zmiernil svoj postoj k digitálnym menám centrálnej banky (CBDC), pričom teraz povedal, že si nemyslí, že by predstavovali hrozbu pre jeho biznis alebo priemysel v oblasti kryptomien. Hovoril o tom na konferencii Web3 v Lisabone.

Povedal, že CBDC pomôže pri zavádzaní technológie blockchain – vybuduje dôveru medzi technologickými skeptikmi. Zároveň však dodal, že blockchain nie sú kryptomeny.

Minulý rok však uviedol, že CBDC nikdy neponúkne rovnaké príležitosti ako kryptomeny.

Binance GIF by Crypto GIFs & Memes ::: Crypto Marketing

Závod

Dnes sa centrálne banky po celom svete predháňajú v implementácii svojich CBDC. Čína je považovaná za lídra v tejto oblasti.

Pretrvávajú však obavy, že programovateľná digitálna mena poskytne centrálnym bankám bezprecedentnú kontrolu nad tým, aké skupiny občanov ju môžu používať. Orgánom tiež poskytne informácie o tom, čo spotrebitelia kupujú.

Minulý mesiac politický komentátor Peter Imanuelsen zdôraznil svoje obavy z úrovne vládnej kontroly nad financiami ľudí, pričom súčasný systém nazval „globálnym komunizmom“. Špekuloval, že CBDC spojené s digitálnymi identifikátormi by sa mohli použiť na potlačenie politických nepriateľov alebo na kontrolu výdavkov.

Vyššie uvedené je vlastne príležitosťou pre Čínu a Turecko, ktoré sa tiež považuje za autoritárske.

Podľa Atlantic Council v súčasnosti pilotné projekty CBDC vykonáva 15 krajín vrátane Číny, Kazachstanu, Thajska, Saudskej Arábie, Švédska, Južnej Afriky a Ruska. Ďalšie krajiny, ktoré už implementovali CBDC, sú Nigéria, Jamajka, Bahamy a osem karibských ostrovných krajín.

USA zaostávajú za zvyškom sveta, pretože sú stále v diskusii o tom, či by vôbec mali vydať digitálny dolár.

V októbri Medzinárodný menový fond (MMF) propagoval „programovateľnosť“ ako vlastnosť CBDC, ktorá by mohla viesť k „finančnému začleneniu“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu