• bitcoinBitcoin$28,327.00

Demokratická strana vracia milión dolárov, ktoré dostala od Sama Bankmana-Frieda

Tri výbory Demokratickej strany USA sa zaviazali vrátiť dary, ktoré dostali od Sama Bankmana-Frieda. Podnikateľa obvinili z mnohých finančných trestných činov. Predtým štedro podporoval politikov.

Demokrati uhradia obetiam kolapsu FTX viac ako 1 milión dolárov

Po zatknutí bývalého generálneho riaditeľa FTX Sama Bankmana-Frieda sa tri demokratické výbory rozhodli vrátiť viac ako 1 milión dolárov investorom, ktorí prišli o svoje prostriedky v dôsledku sprenevery zo strany vedúceho burzy, ktorej dôverovali.

Konkrétne ide o Demokratické národné výbory (DNC), Demokratický senátorský výbor pre kampaň (DSCC) a Demokratický kongresový výbor pre kampaň (DCCC).

Hovorca DNC potvrdil rozhodnutie v rozhovore pre The Verge.

Podľa Washington Post sa ďalšie dva výbory, DSCC a DCCC, tiež zaviazali vrátiť prostriedky. Médiá informovali, že podnikateľ bol „významným darcom“. Podporoval však demokratickú aj republikánsku stranu. Tá zatiaľ o tom, či vráti peniaze, ktoré dostala od bývalého šéfa FTX, mlčí.

Pripomeňme, že začiatkom tohto roka Bankman-Fried verejne povedal, že plánuje minúť až 1 miliardu dolárov na politické strany. Finančnými prostriedkami chcel prispieť aj na budúcu prezidentskú kampaň.

money cash GIF

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierre nedávno odmietla odpovedať na otázky o tom, že demokrati vracajú dary, ktoré im dal zakladateľ neúspešnej burzy. Keď sa jej na túto záležitosť pýtali, odpovedala, že „sa vzťahuje na Hatch Act“, ktorý štátnym zamestnancom, najmä federálnym agentúram, zakazuje zapájať sa do určitých foriem politickej činnosti.

„Ja jednoducho nemôžem hovoriť o politických príspevkoch alebo niečom podobnom, nemôžem o tom hovoriť,“ vysvetlila.

Viac sme o tom písali tu.

Stojí za to dodať, že Bankman-Fried bol druhým „najväčším prispievateľom“ z hľadiska zaplatenej sumy, ktorý podporil prezidentskú kampaň Joea Bidena v roku 2020 darovaním až 5,2 milióna dolárov. Prvý bol Michael Bloomberg, ktorý demokratického prezidentského kandidáta podporil sumou až 56 miliónov dolárov.

Pripomeňme, že SEC obviňuje Bankmana-Frieda z porušenia ustanovení zákona o cenných papieroch, ktorý je v platnosti od roku 1933, a zákona o burze cenných papierov z roku 1934.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu