• bitcoinBitcoin$27,140.00

Do Kwon bol zatknutý

Bývalý generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Terra Do Kwon bol zatknutý v Čiernej Hore. Informoval o tom Filip Adžič, minister vnútra tejto krajiny.

Do Kwon bol zatknutý

Mnohé nasvedčuje tomu, že Do Kwon bol zatknutý v Podgorici, najväčšom meste a hlavnom meste Čiernej Hory. Bol zadržaný na letisku s „falošnými dokladmi“. Tlačová agentúra Yonhap tiež informovala, že úrady už potvrdili jeho totožnosť. Juhokórejská národná policajná agentúra zároveň uviedla, že stále čaká na „informácie o odtlačkoch prstov“, ktoré dostane od čiernohorských orgánov. To jej umožní úplne overiť, či je zatknutá osoba skutočne Do Kwon.

Bývalý generálny riaditeľ Terra pravdepodobne cestoval s použitím „falošných dokladov“, keďže juhokórejská prokuratúra mu už v októbri 2022 zrušila platnosť pasu.

Dlho sa špekulovalo o tom, kde sa Kwon skrýva. Od decembra 2022 juhokórejskí prokurátori tvrdili, že sa nachádza v Srbsku. Dávalo to zmysel, keďže obe krajiny – Južná Kórea a Srbsko – medzi sebou doteraz neuzavreli dohodu o vydávaní osôb. Zakladateľ spoločnosti Terra to pravdepodobne vedel.

Hoci Čierna Hora nemá s Južnou Kóreou dohodu o vydávaní osôb, má takúto dohodu so Spojenými štátmi a v minulosti vyhovela žiadosti o vydanie občanov USA. Krajina v takýchto záležitostiach spolupracuje aj s Interpolom.

Do Kwon v minulosti strávil značný čas v USA, ale nie je jasné, či je občanom alebo má v krajine trvalý pobyt. Vo februári 2023 americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) obvinila Kwona z „organizovania podvodu s kryptomenovými aktívami v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, ktorý zahŕňal algoritmické stablecoiny a iné cenné papiere“. Americké ministerstvo spravodlivosti tiež vyšetruje Kwonovu úlohu pri kolapse ekosystému Terra Luna. Na území USA však proti nemu neboli podané žiadne sťažnosti.

väzenie

Kriminálny čin v oblasti kryptomien

Prečo je Kwon stíhaný? Ide o jeho úlohu pri kolapse ekosystému Terra Luna (LUNC) a Terra USD (USTC), ktorý viedol ku krachu trhu s kryptomenami. Po bývalom obchodníkovi pátrajú regulačné orgány v Južnej Kórei, Singapure a Spojených štátoch.

V septembri 2022 Interpol vydal „červené oznámenie“ o Kwonovom zatknutí, čím signalizoval, že obvinenia proti nemu sú dostatočne závažné na to, aby si zaslúžili medzinárodnú pozornosť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu