• bitcoinBitcoin$26,655.00

Jack Dorsey podporuje pro-bitcoinového kandidáta na prezidenta USA

Spoluzakladateľ Twitteru Jack Dorsey oficiálne podporil pro-krypto-menového prezidentského kandidáta Roberta F. Kennedyho, Jr.

Jack Dorsey 4. júna na Twitteri vyjadril podporu v reakcii na ukážku z rozhovoru s Kennedym.

Rozhovor mal názov: „Robert F. Kennedy, Jr. hovorí, že v roku 2024 môže poraziť Trumpa a DeSantisa“. Dorsey sa vyjadril jednoducho: „Môže a urobí to“.

Jack Dorsey podporuje Kennedyho
zdroj: twitter.com

Jack Dorsey podporuje probitcoinového Kennedyho

Dorsey odpovedal na otázku, či ide len o podporu alebo o predpoveď.

Ďalšie komentáre naznačovali, že DNC (Demokratický národný výbor) to nedovolí. Jack Dorsey na to reagoval: „Ešte viac dôvodov“. Potom dodal: „Ale tie sa zdajú byť zo dňa na deň irelevantnejšie“.

Generálny riaditeľ IBC Group Mario Nawfal naznačil, že Elon Musk by mohol byť ďalším, kto podporí kandidáta podporujúceho kryptomeny.

Kennedy je synovcom prezidenta Johna F. Kennedyho a silným podporovateľom bitcoinu. Považuje ho za „cvičenie v demokracii“.

Nedávny prieskum verejnej mienky televízie Fox prisúdil Kennedymu v demokratických primárkach len 16 %. Podľa prieskumu CNN však toto percento stúplo na 20 %, keď minulý mesiac začal svoju volebnú kampaň.

Odštartoval ju v máji dobre prijatým prejavom na konferencii o bitcoine v Miami. Počas prejavu označil bitcoin za „hrádzu“ proti „vládnej a korporátnej expanzii a zasahovaniu“.

Kennedy tiež uviedol:

„Ako prezident sa postarám o to, aby vaše právo vlastniť a používať bitcoin bolo nedotknuteľné.“

Preukázal tiež hlbšie znalosti o kryptomenách a obhajuje vlastné ukladanie digitálnych aktív:

„Mali by ste mať možnosť vlastniť svoje súkromné kľúče, rovnako ako vlastníte kľúče od svojho auta alebo peňaženky… Nemyslím si, že vláda má právo požadovať prístup k vašim kľúčom od bitcoinu alebo k akýmkoľvek vašim heslám. Tvrdiť opak znamená odovzdať významnú moc do rúk štátu, ktorý vykonáva dohľad.“

Jeho vyjadrenia sú v rozpore s názormi niektorých senátorov a regulačných orgánov. Tí považujú bitcoin len za žetón do kasína, ktorý si obľúbili drogové kartely.

Kennedy tiež povedal, že bude prvým prezidentským kandidátom v histórii USA, ktorý bude prijímať dary na kampaň v BTC.

Bitcoin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu