• bitcoinBitcoin$26,532.00

Dvojitý vrchol bitcoinu môže signalizovať ďalšie poklesy

Bitcoin v sobotu dosiahol víkendové maximum 21 000 dolárov. Bola to najvyššia cena od 13. septembra. Zdá sa však, že tento krok sa rozpadá, pretože na grafe je jasný vzor s dvojitým vrcholom.

Túto formáciu včera ráno identifikovali poprední analytici. Lark Davis poznamenal, že objem počas tohto pohybu tiež klesol.

 

Bitcoin sa vracia do hry

Davis poznamenal, že podpora bola pri 19 000 USD, kde sa aktíva konsolidovali po väčšinu októbra. Momentálne jednoducho nie je dostatok impulzu a dopytu na to, aby poháňali ceny. Makroekonomické vyhliadky navyše zostávajú pochmúrne.

Kryptomenový analytik a obchodník „il Capo“ povedal svojim 570 000 sledovateľom, že straty môžu byť ešte väčšie. Potenciálne dno v novembri môže podľa neho dosiahnuť aj 14 tis. dolárov.

Tento scenár by odrážal konečný medvedí trh v roku 2018. Potom cena bitcoinu klesla o viac ako 50% a v novembri dosiahla úroveň 3 200 USD.

 

Obchodník a analytik „Rekt Capital“ sa na situáciu pozrel zo širšieho hľadiska. Medvedí mesačný uzáver by podľa neho nastal, ak by sa bitcoin uzavrel pod zelenou zónou podpory – 20 000 dolárov. Išlo by o druhý po sebe idúci mesiac tesne pod touto úrovňou.

„A keďže $ BTC v septembri stratil svoje zeleno-červené rozpätie, takéto zatvorenie by mohlo spôsobiť, že BTC bude mať medvedie pokračovanie.“

 

V čase písania tohto článku bitcoin počas dňa získava 1 %. Jeho cena je 20 700 dolárov. Existuje určitá podpora na úrovni 20 200 USD, ale hlavná úroveň je okolo 19 250 USD.

Čo sa ešte deje na kryptotrhu?

Celková trhová kapitalizácia sa cez noc zvýšila o 0,4 % na 1,07 bilióna dolárov.

Ethereum, ktoré cez víkend vyvrcholilo na takmer 1 650 dolároch, sa prepadlo na 1 622 dolárov. ETH získava 16% na týždennej báze, ale pravdepodobne sa bude pohybovať v tieni svojho väčšieho brata.

Väčšina altcoinov bola neutrálna alebo červená. XRP, Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB) a Uniswap (UNI) hlásia malé straty.

Všetky tieto faktory poukazujú na medvedí november. Môžu však signalizovať aj dno tohto trhového cyklu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu