• bitcoinBitcoin$27,187.00

Elon Musk predstavil systém monetizácie Twitteru pre tvorcov obsahu

Twitter je nesporne základným nástrojom na publikovanie obsahu, ktorý sa v okamihu rozšíri po celom svete. Obrovské korporácie, politici, hudobníci, športovci a samozrejme, členovia komunity kryptomien využívajú toto médium na zdieľanie kľúčových správ. Majiteľ a generálny riaditeľ platformy Elon Musk sa snaží zabezpečiť, aby tvorcovia obsahu, ktorý sa na nej objavuje, mohli svoje publikácie speňažiť. Ako to vidí generálny riaditeľ Twitteru?

Revolučné zmeny na Twitteri

Odkedy Elon Musk v októbri prevzal Twitter, tento miliardár postupne uskutočňuje niektoré zmeny na platforme, aby sa z nej stala, ako sám hovorí, aplikácia pre všetko. Jedným z kľúčových prvkov je zavedenie systému monetizácie publikovaného obsahu. Musk je presvedčený, že to bude prínosom pre používateľov služby a ich ešte väčšiu aktivitu na nej, ale, samozrejme, aj pre samotný Twitter.

Teraz predstavil plán, podľa ktorého budú môcť tvorcovia obsahu zarábať na zdieľaní svojho obsahu s ostatnými používateľmi. Ako uviedol, dúfa, že sa to premietne do väčšej podpory občianskej žurnalistiky.

Ohlásená funkcia „Predplatné“ ponúka používateľom Twitteru generovať dodatočné zisky tým, že svojim sledovateľom budú účtovať mesačný poplatok. Po zaplatení príslušného poplatku získajú predplatitelia prístup k exkluzívnemu obsahu daného tvorcu, ktorý nebude dostupný pre každého.

Ako Musk povedal, tvorcovia obsahu si budú môcť ponechať 97 % príjmov vo svojom portfóliu až do výšky 50 tisíc dolárov. Po prekročení tohto limitu dôjde k rozdeleniu príjmov a tvorcom zostane vo vreckách 80 % príjmov. Na tento účel Twitter uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Stripe, spracovateľom platieb, prostredníctvom ktorého si používatelia budú môcť vybrať zarobené peniaze.

Twitter

Minimálna hranica zárobku na účasť v monetizačnom programe je 50 USD. Dôležité je, že možnosť predplatného je nevratná, a to aj v situáciách, keď je predplatené konto Twitter dočasne pozastavené. Sledovatelia však môžu ručne zrušiť svoje predplatné, aby v nasledujúcich mesiacoch na ich účtoch nedošlo k automatickej platbe za predplatenú službu.

Pre členov kryptomenovej komunity, takzvaného „Crypto Twitteru“, je takáto novinka určite dobrou možnosťou na generovanie dodatočného príjmu. Mnohí ľudia po rokoch aktívnej účasti na živote služby a pravidelného zverejňovania obsahu získali veľký okruh sledovateľov. Veľa ľudí z tohto okruhu prijali zmeny oznámené Elonom Muskom veľmi pozitívne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu