• bitcoinBitcoin$26,580.00

Elon Musk už nie je najbohatším mužom na svete

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a Twitter Elon Musk už nie je najbohatším človekom na svete. Forbes uvádza, že titul teraz patrí prezidentovi a generálnemu riaditeľovi LVMH Bernardovi Arnaultovi. Zmena vo vedení prišla po pondelňajšom zatvorení trhov.

Akcie Tesly v tento deň klesli o 6,3 %. A v priebehu roka ich hodnota klesla o 62 % z historického maxima (ATH) 415 USD. V čase písania tohto článku majú akcie Tesly hodnotu 157 USD.

Akcie Elona Muska a Tesly

zdroj: Tradingview

Jedným z dôvodov úpadku Tesly sú straty, ktoré Elon Musk utrpel po akvizícii Twitteru za 44 miliárd dolárov. Muskov majetok, väčšinou viazaný na akcie Tesly, sa znásobil masívnym nárastom ceny akcií automobilky. Len za dva roky vzrástli o viac ako 1000 %.

elon musk tesla event GIF by Product Hunt

Elon Musk prichádza o prvenstvo v prospech Bernarda Arnaulta

Bernard Arnault prostredníctvom holdingových spoločností a rodinných fondov vlastní niečo vyše 60 % akcií LVMH. V dôsledku toho má právo rozhodovať o spoločnosti. Čistý majetok podnikateľa je podľa Forbes 186,2 miliardy dolárov.

Podľa FactSet Musk v súčasnosti vlastní 14,11 % akcií Tesly, ktoré majú trhovú hodnotu 530 miliárd dolárov. Musk tiež vlastní viac ako 40 % SpaceX, čo na papieri pridáva ďalšiu miliardu k jeho čistému majetku. Je to však založené na súkromnom trhovom ohodnotení z júna 2022 vo výške 125 miliárd USD.

V slabom roku pre akciové trhy klesli akcie LVMH za celý rok 2022 len o 9 % z historicky najvyššej hodnoty 758,5 USD. V čase písania tohto článku sa akcie LVMH obchodujú za 689 USD. LVMH má sídlo v Paríži a je kótovaná na Euronext Paris.

Bloomberg Billionaires Index, ktorý používa trochu inú metodiku, bol aktualizovaný v utorok. Tento rebríček tiež zaraďuje majetok Elona Muska za Arnaulta.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu