• bitcoinBitcoin$26,655.00

Elon Musk varuje pred hyperinfláciou

„Čoskoro aj tak týchto 44 miliárd dolárov nebude mať veľkú hodnotu.“

 

Elon Musk už v minulosti niekoľkokrát potvrdil svoju povesť vizionára. V poslednom rozhovore, ktorý poskytol pre Babylon Bee predpovedal, že dolár čoskoro výrazne stratí na hodnote. 

Samozrejme tým nemal na mysli, že dolár stratí hodnotu oproti ostatným fiat menám, ale že všetky fiat meny na čele s dolárom budú čoskoro výrazne devalvované. 

Novinári začali debatu tým, že mu satiricky odovzdali IOU (I Owe You, uznanie dlhu) vo výške 44 miliárd dolárov. Inými slovami mu ako poďakovanie za vyslobodenie z twitrového väzenia humorným spôsobom ponúkli 44 miliárd dolárov, ktoré Elon zaplatil za Twitter. 

Elon Musk sa pozrel na načmáraný dlhopis na servítke, zasmial sa a promptne poznamenal:

„Čoskoro aj tak týchto 44 miliárd dolárov nebude mať veľkú hodnotu.“

Prečo by Elon Musk niečo také povedal?

Elon sa už niekoľkokrát v minulosti vyjadril na tému inflácie, recesie a devalvácie dolára. 

Generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX, má dostatočný nadhľad na to, aby vedel, že americká a svetová ekonomika sa nachádzajú nad hlbokou priepasťou.

V inom rozhovore na otázku týkajúcu sa inflácie povedal, že má „prehľad o zmenách cien, pretože keď vyrábate milióny áut, musíte nakupovať tovar mesiace predtým, ako ho potrebujete.“

Neobmedzená ponuka fiat peňazí a bezbrehé tlačenie podľa Muska nemôže spôsobiť nič iné, ako prudkú devalváciu dolára a tým aj ostatných fiat mien.

Mnohí odborníci nazývajú infláciu, ktorá presahuje 100 percent v priebehu jedného alebo dvoch rokov, hyperinfláciou. A práve takáto hyperinflácia už v plnom prúde prebieha v krajinách ako Argentína, Libanon alebo Turecko.

Vzhľadom na trend tlačenia peňazí, zadlžovania, zavádzania totalitných CBDC a globálny odpor voči hegemónii dolára, sa Musk oprávnene obáva o budúcnosť zelenej bankovky a tým aj dolárového finančného systému. 

Pozrite si tieto dva články a presvedčte sa o jeho názoroch sami:

Elon Musk je presvedčený, že USA zbankrotujú.

Bill Ackman a Elon Musk chcú zmenu menovej politiky Fedu

Možno aj preto Tesla stále vlastní viac ako 10 500 BTC.

Nič lepšie nevystihuje súčasné Muskove slová, ako citát slávneho francúzskeho filozofa Voltaira:

„VŠETKY PAPIEROVÉ PENIAZE SA RAZ VRÁTIA NA SVOJU VNÚTORNÚ HODNOTU, KTORÁ SA ROVNÁ NULE.”

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu