• bitcoinBitcoin$26,586.00

Elon Musk zmenil logo Twitteru na symbol dogecoinu

Nie, toto nie je oneskorený aprílový žart. Elon Musk zmenil logo Twitteru. Modrý vták ustúpil psovi alebo maskotovi dogecoinu.

Najznámejší pes na svete

Najprv trochu histórie. Prvé fotografie slávneho psa – hneď po najslávnejšom psovi sveta Lessim – sa objavili v roku 2010 na blogu japonskej učiteľky v materskej škole Atsuko Sato. Bol na nich vyobrazený jej pes Kabosu. Ten očaril ľudstvo svojím inteligentným pohľadom a všeobecne celkom pekným ňufákom. Výsledkom bolo, že meme s ním v hlavnej úlohe sa v roku 2012 stali hitom internetu.

V ankete Americkej dialektologickej spoločnosti o slovo roka 2013 sa slovo „doge“ (čo v preklade znamená len „psík“) umiestnilo na druhom mieste v kategórii najkreatívnejších slov. Pes sa stal aj mémom desaťročia v roku 2019.

Nesmrteľnosť a miesto v dejinách ľudstva Kabosovi zaručili nielen autori mémov, ale aj fanúšikovia kryptomien. V roku 2013 vytvorili programátori Billy Markus a Jackson Palmer digitálnu mincu dogecoin (DOGE). Hoci projekt samotní tvorcovia považovali za vtip, rýchlo sa stal investičným hitom. Stalo sa tak z niekoľkých dôvodov. Po prvé, získal podporu Elona Muska, ktorému sa zrejme zapáčil osobitý zmysel pre humor komunity DOGE. Okrem toho sa ukázalo, že investori nie sú na dogecoiny tak naviazaní ako napríklad na bitcoin alebo ethereum. V dôsledku toho nimi radi platili za online nákupy. Tým sa z tejto kryptomeny stala skutočná mena. Sám Musk verejne povedal, že blockchain DOGE má oveľa vyššiu transakčnú kapacitu ako bitcoinová sieť.

Dogecoin

Tým sa dostávame k téme vzťahu medzi Muskom, Twitterom a dogecoinom.

Musk zmenil logo Twitteru, kurz DOGE letí na Mesiac

Teraz sa dogecoin stal symbolom Twitteru. Áno, to naozaj nie je žiadny vtip! Elon Musk včera oznámil, že plyšová tvár najznámejšieho psa na svete sa stáva novým logom jeho sociálnej siete. Urobil to pomerne kreatívnym spôsobom:

Prečo sa však Musk rozhodol pre takýto krok? Ide len o ďalší žart? Nie nevyhnutne. Pravdepodobne to súvisí so žalobou na šéfa spoločnosti Tesla. Pripomeňme, že skupina investorov tvrdí, že majiteľ Twitteru propagoval dogecoin s plným vedomím a vytvoril tak finančnú pyramídovú schému. Od Muska teraz požadujú náhradu škody vo výške 258 miliárd USD. Je to trojnásobok toho, koľko dogecoin kolektívne stratil po predchádzajúcom prudkom náraste ceny, ktorý podľa rozhorčených investorov rozpumpoval excentrický podnikateľ.

Uvedená teória má istý základ v skutočnosti, keďže rozhodnutie zmeniť logo Twitteru sa zhoduje s nedávnymi krokmi Muskových právnikov. Tí v piatok požiadali súd o zamietnutie žaloby. Argumentovali tým, že príspevky ich klienta o kryptomene boli len vtipy a nie snaha zvýšiť ocenenie DOGE.

Je však možné, že Musk chce novým rozhodnutím zase ukázať, že dogecoin berie vážnejšie, ako si mnohí mysleli. Alebo chce snáď opäť zdôrazniť, že má od projektu odstup? Jeho nový krok však spôsobil, že cena DOGE v priebehu 24 hodín vzrástla o 27 %. Dnes stojí 1 DOGE až 0,099 USD.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu