• bitcoinBitcoin$27,170.00

Kongresman Tom Emmer verejne útočí na Garyho Genslera za jeho politiku v oblasti kryptomien

Kongresman Tom Emmer spochybnil údajnú „politiku otvorených dverí“ Garyho Genslera. Dodal, že súčasnému predsedovi Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) nedôveruje.

Tom Emmer útočí na Genslera

Emmer kritizoval predsedu SEC Garyho Genslera za jeho prístup k regulácii kryptomien. Počas rozhovoru, ktorý poskytol podcastu Unchained, politik nešetril slovami, keď spochybnil dohľad Komisie nad odvetvím kryptomien.

„Tento chlapík (t. j. Gensler) je regulátor, ktorý koná v zlej viere,“ varoval Emmer.

Dodal, že SEC „zaplavila“ trh s kryptomenami prípadmi presadzovania práva, pričom „úplne ignoruje“ skutočných zločincov.

Politik poukázal na príklad burzy Coinbase, ktorá sa nedávno dostala do právnych problémov práve kvôli SEC. V marci dostala od Komisie oznámenie „Wells Notice“, ktoré je oznámením regulačného orgánu o presadzovaní práva.

„Gary Gensler má síce otvorené dvere pre hráčov na trhu s kryptomenami, ale vstupujete za ne na vlastné riziko,“ povedal kongresman.

Spoločnosť Coinbase bola otvorená dialógu s úradmi o konkrétnych regulačných otázkach. Ten sa však pre spoločnosť skončil nepríjemnosťou a očakávanou súdnou bitkou.

gary gensler

Klamal Gensler?

Odkedy Gensler prevzal vedenie SEC, čo bolo v apríli 2021, opakovane naznačil, že ním riadená agentúra má „politiku otvorených dverí“ a vyzýva kryptomenové spoločnosti na spoluprácu. V praxi to však znamenalo – ako v prípade Coinbase – problémy. Generálny riaditeľ tejto burzy Brian Armstrong niekoľkokrát zdôraznil, aké zložité sú v praxi vzťahy so SEC. Jeho názor zdieľal aj generálny riaditeľ spoločnosti Kraken Jesse Powell.

Čerešničkou na torte uvedeného bolo nedávne vyhlásenie Genslera, ktorý niekoľko rokov odmietal jasne definovať, ktoré digitálne aktíva sú cennými papiermi a ktoré nie. Tento rok naopak otvorene povedal, že cenným papierom nie je len bitcoin. Z toho by vyplývalo, že ním je aj ethereum, čo vyvolalo na trhu značnú kontroverziu a pobúrenie. V praxi by vyhlásenie kryptomien za cenné papiere znamenalo kontrolu SEC nad takmer celým odvetvím.

Dodajme, že Komisia pre komoditné futures a obchodovanie s nimi (Commodities Futures and Trading Commission – CFTC), ďalší významný regulátor finančného trhu v USA, zastáva názor, že ethereum je komoditou. Táto záležitosť teda nie je vopred rozhodnutá.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu