• bitcoinBitcoin$28,362.00

Európska únia chce vytvoriť orgán zodpovedný za reguláciu kryptomenového priemyslu

Európska únia (EÚ) plánuje zriadiť „Úrad na boj proti praniu špinavých peňazí“, ktorý bude konkrétne zodpovedný za reguláciu kryptomenového priemyslu.

EÚ sa vracia k téme regulácie kryptomien

Novozavedená regulácia digitálnych aktív a kontroverzná regulácia prevodu finančných prostriedkov si získala veľkú pozornosť zo strany odvetvia kryptomien. Sú však len malou časťou väčšieho balíka nariadení EÚ proti praniu špinavých peňazí (AML).

Teraz sa dozvedáme, že orgány EÚ – Európska rada, Európska komisia a Európsky parlament – ​​vytvoria nový regulačný orgán pre trh s kryptomenami. Podľa posledných správ EÚ vytvára šiesty „Úrad na boj proti praniu špinavých peňazí“ (AMLD6), ktorý bude mať priamu kontrolu nad sektorom kryptomien.

Európska únia chce vytvoriť orgán zodpovedný za reguláciu kryptomenového priemyslu.

Pripomeňme, že v júli minulého roku Európska komisia zverejnila svoj návrh o AMLD6, teda šiestej smernici AML / CFT. O téme sa bude diskutovať po auguste tohto roku. Tri orgány – Komisia, Parlament a Rada – tiež začnú takzvaný trialóg po tom, čo každý z nich prijme vlastnú verziu potenciálnej legislatívy. Kľúčovým prvkom nového zákona je zriadenie celoeurópskeho regulátora boja proti praniu špinavých peňazí.

Únia berie kryptomeny pod drobnohľad

EÚ nedávno zaujala prísny prístup ku kryptomenám. Nedávno schválil Európsky parlament legislatívu, ktorá zvýši náklady na prevádzku búrz a dokonca znemožní transakcie medzi anonymnými adresami a obchodnými platformami. A aj keď zákon zakazujúci ťažbu mincí pomocou algoritmu Proof-of-Work zákonodarca zamietol, Európska centrálna banka naďalej predpovedá, že takýto zákaz bude nakoniec uložený – najmä kvôli obavám o životné prostredie.

Na druhej strane smernice AML z roku 2015 a 2018 stanovujú požiadavky na členské štáty, pokiaľ ide o zhromažďovanie a zdieľanie konkrétnych údajov v procese uskutočňovania finančných transakcií.

Načasovanie implementácie nových pravidiel bude závisieť od toho, ako efektívne sa ukončí diskusia v Európskom parlamente a následné trialógy. Kým však bude nariadenie plne implementované, prejdú zrejme roky. Zdá sa však, že o vzhľade takéhoto regulátora a všeobecnom smerovaní regulácie niet pochýb.

zdroj: beincrypto.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu