• bitcoinBitcoin$26,586.00

Fed je prekvapený stavom ekonomiky

Fed je pozitívne prekvapený stavom americkej ekonomiky. Vieme to zo „zápisnice“ z decembrového zasadnutia Fedu.

Fed bol pozitívne prekvapený stavom ekonomiky

Fed zverejnil „zápis“- záznam rozhovorov z posledného zasadnutia Federálneho výboru pre operácie na voľnom trhu.

„Prognóza, ktorú analytici predložili na decembrovom stretnutí FOMC, nebola taká slabá ako pred mesiacom,“ uvádza sa v dokumente. „Najnovšie údaje naznačujú, že rast reálneho HDP v druhej polovici roku 2022 bol silnejší, ako sa pôvodne predpokladalo. Zároveň prognóza naďalej ukazuje jasné spomalenie v roku 2023.

Členovia výboru sa však zhodli, že inflácia je stále výrazne nad inflačným cieľom stanoveným Fedom. Všimli si však, že ceny produktov klesajú, čo je pozitívna predpoveď pre trh.

Čo sa hovorilo o uvoľnení menovej politiky? Členovia FOMC sú v tejto otázke veľmi opatrní. Podľa ich názoru je stále potrebné podniknúť veľmi zodpovedné kroky striktne založené na makroekonomických údajoch.

Vyššie uvedené znamená, že v súčasnosti nemôžeme počítať so znížením úrokových sadzieb v USA. Podľa správy FOMC žiadny z členov Federálneho výboru pre operácie na voľnom trhu nepovažoval za vhodné hlasovať za zníženie úrokových sadzieb.

Fed je pozitívne prekvapený stavom americkej ekonomiky. Vieme to zo „zápisnice“ z decembrového zasadnutia Fedu.

Čo to znamená pre trh s kryptomenami?

Pre trh s kryptomenami to znamená, že na býčí trh si zrejme ešte pár mesiacov (alebo dlhšie) počkáme. Je to preto, že kapitál začne prúdiť späť na finančné trhy, keď sa Fed rozhodne znížiť úrokové sadzby, alebo rozhodne, že cyklus zvyšovania možno ukončiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu