• bitcoinBitcoin$27,171.00

Fiat peniaze sú útokom na našu schopnosť chrániť si peniaze, zdravie a životnú energiu do budúcnosti.

Predstavte si, že sa snažíte jesť zdravo, cvičíte, nepijete, nefajčíte a niekto vám raz za mesiac odoberie liter krvi. 

Akokoľvek zdravo žijete, po roku takéhoto ulievania budete vyčerpaný, bez energie a pravdepodobne chorý. 

A teraz si predstavte, že sa to deje celý váš život. 

Na podobnom princípe ulievania fungujú náše súčasné peniaze a finančný systém. 

Kým sa snažíte celý život zarábať, sporiť, investovať do „správnych fondov”, existujú ľudia, ktorí si z vašich plodov života neustále ulievajú pre seba a svojich kamarátov.

Tými ľuďmi sú centrálni bankári a ich kamaráti bankári, veľké korporácie a politici. Inými slovami, naše „elity.“

Kliknutím jedného tlačítka na počítači vám táto malá skupinka ľudí dokáže vymazať 10 alebo aj 20 percent všetkých peňazí. Každý rok. 

Na konci vášho produktívneho života je tak váš majetok zdevalvovaný na nulu a vaše telo úplne vyčerpané.

Peniaze, ako odmena za investovaný čas

Pripomeňme si spôsob, ako peniaze získavame. 

Peniaze nadobúdame investovaním svojho času. To znamená, že za náš investovaný čas, energiu, zručnosti a intelekt získavame peniaze.

Tie si ale nezavesíme na stenu. Slúžia na to, aby sme nimi vyplatili naše životné náklady a prebytok si uložíme, pretože peniaze sú predovšetkým energiou do budúcnosti. 

S uloženými peniazmi predpokladáme, že z nich v budúcnosti budeme mať ekonomický úžitok, ako napríklad dovolenku alebo aj dôchodok. 

Iným slovami, peniaze sa dajú vnímať aj ako nástroj na prenos našej energie z minulosti do budúcnosti. Vytvárajú nám úspory času v budúcnosti a len vďaka nim si dokážeme svoju budúcnosť plánovať.

Jednoducho povedané, peniaze zdokonaľujú naše budúce ja.   

Pravidlo čísla 72

Existuje jednoduché pravidlo čísla 72.

O čo ide?

Ak ho poznáte, viete, že ide o veľmi jednoduchý spôsob, ako si vypočítať počet rokov, ktoré sú potrebné na to, aby nám inflácia znehodnotila polovicu peňazí.

Ako to vlastne funguje?

Pravidlo čísla 72 hovorí, že počet rokov, za ktoré sa vám peniaze znehodnotia na polovicu, sa rovná číslu 72 vydelenému mierou inflácie.

Ak teda vydelíme súčasnú mieru inflácie alebo znehodnocovanie našich peňazí číslom 72, zistíme počet rokov, ktoré sú potrebné na to, aby sa nám naše peniaze znehodnotili na polovicu.

Napríklad pri súčasnej 10-percentnej inflácii sa nám naše peniaze znehodnotia na polovicu už o 7 rokov alebo 72 / 10 = 7,2 roka.

Krádež času

Realitou fiat peňazí je, že akokoľvek sa ich snažíme udržať, centrálni bankári nám ich vyfúknu z rúk cez večnú infláciu, až kým nám neostanú prázdne dlane. 

Všetci sme takto nútení bojovať proti krádeži času. 

Ak vystúpime zo začarovaného kruhu fiat systému, tak si uvedomíme, že inflácia je krádež nášho majetku, ktorý sme si uložili do budúcnosti pre seba a našich blízkych. Tento majetok nepatrí ani štátu, ani centrálnym bankárom. Nemajú právo vám ho zhabať. 

Svoj čas a energiu investujme do čestného a spravodlivého systému, ktorý si neulieva z našej životnej energie. Práve práve naopak, ešte nám ju zhodnocuje v čase. A hlavne, nikto nám ho nievie skonfiškovať. 

Slepá viera v autority

Ak nedokážeme bezpečne využiť energiu z najproduktívnejších rokov (18-55) života, potom premrháme život a nádej na dôstojné prežitie staroby. 

Preto nedovoľme, aby nám niekto prerozdeľoval naše peniaze podľa vlastného uváženia a bez nášho súhlasu. 

A už konečne prestaňme nazerať na centrálnych bankárov a politikov ako na našu spásu, a položme si jednoduchú otázku. 

Slepá viera v autority je najväčším nepriateľom ľudstva a samozvané „autority”, ako štát alebo centrálne banky, nemajú naše potreby na prvom mieste. 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu