• bitcoinBitcoin$28,240.00

Florida je najlepšie pripraveným štátom v USA z hľadiska adopcie kryptomien

Aj keď sú Spojené štáty americké lídrom v adopcii kryptomien, táto štúdia ukazuje, že pripravenosť jednotlivých štátov v tomto procese sa značne líši. Analýza vykonaná spoločnosťou Invezz odhalila, že zo všetkých 50 štátov je Florida najlepšie pripravená na prijatie digitálnych aktív.

Zoznam štátov USA pripravených prijať kryptomeny

Faktory dokazujúce správne prispôsobenie sa adopcii blockchainu a kryptomien daným regiónom dokazujú nielen regulačné problémy. To zahŕňa aj napr. podpornú infraštruktúru, ktorá je navrhnutá tak, aby podporovala udržateľné prijatie týchto typov aktív v akejkoľvek jurisdikcii. Hovoríme tu napríklad o počte nainštalovaných bitcoinmatov, prevádzkujúcich spoločnostiach z blockchain sektora a záujme o kryptomeny medzi obyvateľmi daného regiónu. V týchto veciach je na tom zo všetkých častí Spojených štátov najlepšie Florida, ktorá je najpripravenejším regiónom na adopciu kryptomien.

V súčasnosti je v USA nainštalovaných 33 865 bitomatov, čo predstavuje 87,1 % všetkých prevádzkovaných zariadení tohto typu na celom svete. Okrem toho je táto krajina zodpovedná za 37,8 % globálnej bitcoinovej hashovej sadzby, čo radí Spojené štáty na prvé miesto z hľadiska globálnej ťažby.

Invezz pred časom vykonala štúdiu, ktorá kvalifikovala Floridu ako hlavné mesto kryptomien v Spojených štátoch vďaka jej aktívnemu zapojeniu do rastúcej krypto-ekonomiky. Miami má najvyšší pomer bankomatov na osobu. Momentálne je to 14,63 na 100-tisíc ľudí. Štát sa môže pochváliť aj jednou z najvyšších mier, pokiaľ ide o záujem o digitálne mince, s 210,28 vyhľadávaním kryptomien Google na 1 000 ľudí.

Zatiaľ čo Florida mala najvyššie skóre 9,35, Texas a Illinois tesne zaostali so skóre 8,71 a 8,03, ako môžeme vidieť v tabuľke nižšie:

Zaujímavosťou je, že Vermont je jediný štát v USA, kde nie je nainštalovaný ani jeden bitcoinmat. Čo sa tiež dozvieme zo štúdie? Napríklad, že jurisdikcie ako Wyoming majú najvyšší pomer blockchainových spoločností na 100 000 obyvateľov. V štáte ich je viac ako 20.

Z hľadiska prístupu k využívaniu zariadení na výmenu kryptomien za FIAT (alebo naopak) sú na tom najlepšie obyvatelia Texasu, Kalifornie a Floridy. Nižšie môžeme vidieť rebríček 10 štátov s najväčším počtom bitomatov na 100 000 ľudí a na 1 000 štvorcových míľ.

Budúcnosť investorov do kryptomien bude vo veľkej miere závisieť aj od priazne daňových inštitúcií voči tomuto sektoru. V súčasnosti deväť štátov v USA neukladá dane na dosiahnuté zisky. Sú to Washington, Wyoming, Južná Dakota, New Hampshire, Aljaška, Nevada, Texas, Tennessee a Florida.

Úrad kontrolóra mien (OCC) pred časom zverejnil varovanie bankovým inštitúciám o „vznikajúcich rizikách“ súvisiacich s kryptomenami. Úrad zároveň vyzval subjekty z tohto sektora na „opatrnosť“ pri obchodovaní s kryptomenovými spoločnosťami.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu