• bitcoinBitcoin$26,590.00

Francúzske banky zavádzajú služby založené na digitálnych aktívach

Popularita kryptomien neustále rastie. O tejto skutočnosti svedčí aj rastúci záujem bankového sektora o trh s kryptomenami. Svet tradičnej ekonomiky vidí potenciál digitálnych aktív, čoho dokonalým príkladom sú početné skúšky CBDC.

Ani francúzske banky nehodlajú zostať pozadu. Crédit Agricole a Santander zavádzajú služby založené na kryptomenách. Navyše nejde len o zámery, keďže tieto banky už získali príslušnú licenciu.

Žiadosť CACEIS o získanie DASP – francúzske banky vstupujú na trh s kryptomenami

Na to, aby nejaká činnosť mohla vo Francúzsku ponúkať služby súvisiace s digitálnymi aktívami, musí získať licenciu DASP. Žiadosť o takúto licenciu bola udelená CACEIS, bankovej skupine, ktorá spravuje aktíva Crédit Agricole a Santander. Dokument bol predložený francúzskemu regulačnému orgánu finančného trhu AMF (Autorité des Marchés Financiers). Treba pripomenúť, že táto licencia bola spoločnosti CACEIS udelená v treťom júnovom týždni. To znamená, že Crédit Agricole aj Santander môžu odteraz ponúkať služby uskladnenia digitálnych aktív vrátane kryptomien.

Stojí za zmienku, že ide o ďalší vstup tradičných finančných služieb do skupiny spoločností pôsobiacich vo Francúzsku v oblasti kryptomien. Zaujímavé je, že na zozname DASP sa teraz nachádzajú dcérske spoločnosti viacerých ďalších veľkých účastníkov francúzskeho finančného trhu, ako napríklad AXA a Societe Generale.

CBDC

Vo Francúzsku pribúda čoraz viac spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami

Medzi spoločnosťami s licenciou DASP je aj spoločnosť Binance, ktorá je jednou z najväčších kryptomenových spoločností na svete. Ako je známe, spoločnosť Binance má v súčasnosti ťažké obdobie kvôli sporu s Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) v USA. Napriek tomu sa vo Francúzsku spoločnosti darí celkom dobre, rovnako ako celému sektoru kryptomien. Veľkým potvrdením tejto skutočnosti je výzva francúzskych úradníkov kryptografickým spoločnostiam, aby sa vyhli rastúcemu tlaku v Spojených štátoch.

Stojí za zmienku, že spoločnosť Binance už bola vo Francúzsku vyšetrovaná pre podozrenie z nezákonných aktivít v oblasti digitálnych aktív a prania špinavých peňazí. Hovorca kryptoburzy vo Francúzsku však priznal, že ide o štandardný postup regulačných orgánov. Z tohto dôvodu sa Binance nad Seinou darí celkom dobre, zatiaľ čo záujem viacerých bánk o kryptomeny kreslí jasný trend medzi finančným sektorom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu