• bitcoinBitcoin$26,560.00

Predstavenstvo FTX sa snaží získať späť dary, ktoré vyplatil Sam Bankman-Fried

Nová rada FTX sa snaží získať späť milióny dolárov z darov od kryptomenovej burzy a jej bývalého generálneho riaditeľa Sama Bankman-Frieda, uvádza Wall Street Journal.

Boj za vrátenie darov

Koncom septembra darovala charitatívna organizácia FTX Future Fund viac ako 160 miliónov dolárov viac ako 110 neziskovým organizáciám vrátane biotechnologických startupov a univerzitných vedcov, ktorí vyvíjajú vakcíny proti COVID-19 a pracujú na výskume pandémie, ako aj neziskovým organizáciám v Indii, Číne a Brazílii.

Podľa médií daroval Future Fund až 3,6 milióna dolárov spoločnosti AVECRIS, ktorá pracuje na platforme genetickej vakcíny, a ďalších 5 miliónov dolárov bolo venovaných na konto Atlas Fellowship (prostriedky boli vynaložené na štipendiá a vzdelávacie programy pre stredné školy študentom v San Franciscu).

Hovorca Bankmana-Frieda povedal, že charitatívne dary nepochádzajú z vkladov zákazníkov, ale zo ziskov spoločnosti.

Charitatívna vetva FTX bola vytvorená vo februári 2022.

 

23. septembra bolo na Twitterovom profile Future Fund oznámené, že „značná časť“ kapitálu nadácie bude pridelená na výskum a iniciatívy súvisiace s umelou inteligenciou. Išlo o granty v hodnote 1,5 milióna dolárov.

Peniaze pre politikov

Americkí prokurátori tiež vyšetrujú dary FTX politickým stranám a kandidátom do Kongresu. Bankman-Fried bol druhým najväčším „prispievateľom generálneho riaditeľa“ do prezidentskej kampane Joea Bidena v roku 2020, pričom demokratickému kandidátovi daroval ohromných 5,2 milióna dolárov. Prekonal ho iba miliardár Michael Bloomberg.

Sam Bankman-Fried

Podľa Cointelegraphu však príslušné nariadenia môžu spoločnosti prinútiť vrátiť miliardy dolárov, ktoré im vyplatil Future Fund. Nové vedenie FTX hovorí, že „mnohí príjemcovia prémií alebo iných platieb“ už oslovili burzu ohľadom refundácií.

Pripomeňme, že 4. januára sa Bankman-Fried postavil pred súd. Ako ste mohli uhádnuť, vyhlásil, že nie je vinný zo všetkých trestných obvinení proti nemu v súvislosti s kolapsom burzy kryptomien. Hrozí mu až 115 rokov väzenia, čo je v praxi doživotie. Viac sme o tom písali tu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu