• bitcoinBitcoin$26,542.00

FTX Japan obnovuje výbery

FTX Japan, japonská pobočka neúspešnej burzy kryptomien FTX, práve obnovila výbery prostriedkov pre svojich zákazníkov. Robí tak prostredníctvom platformy Liquid Japan.

FTX Japan a výbery

Liquid Japan je licencovaná burza kryptomien, ktorú FTX získala v apríli 2022. Na rozdiel od svojej materskej spoločnosti povoľuje výber finančných prostriedkov.

Aby si používatelia mohli vybrať svoje aktíva z FTX Japan, musia si otvoriť nový účet práve na platforme Liquid Japan (za predpokladu, že ho ešte nemajú). Dcérska spoločnosť FTX Japan informovala všetkých oprávnených zákazníkov o podrobnostiach postupu výberu prostredníctvom e-mailu.

Ako sa uvádza v oznámení, „zákazníci, ktorí majú aktíva na svojom účte FTX Japan, musia pred využitím tejto služby potvrdiť zostatok. Potom si otvorte účet na Liquid Japan“.

Proces výberu sa začal v utorok 21. februára o 12:00 (japonského času).

Už v decembri 2022 zrútená burza odhalila, že umožní svojim zákazníkom v Japonsku vyberať finančné prostriedky prostredníctvom služby Liquid Japan. Teraz zrejme svoj sľub dodržala. Spoločnosť však žiada všetkých zainteresovaných o zhovievavosť. Ako uvádza, pri spracúvaní žiadostí môže dôjsť k určitým oneskoreniam v procese výberu. Všetko je to spôsobené veľkým počtom dokumentov, ktoré prichádzajú od zákazníkov.

Zaujímavé je, že spoločnosť FTX Japan zastavila vyplácanie ešte pred kolapsom „hlavnej“ burzy FTX. K tomu došlo 8. novembra 2022. Americká FTX vyhlásila bankrot o niekoľko dní neskôr.

FTX

Odkiaľ budú pochádzať prostriedky na vyplatenie zákazníkov?

Zatiaľ čo zákazníci FTX v Japonsku sú pravdepodobne zachránení a dostanú svoje prostriedky späť, situácia amerických investorov je horšia.

V rámci konkurzného konania v USA bolo spoločnosti FTX povolené predať štyri subjekty. Išlo o burzu derivátov LedgerX LLC regulovanú CFTC, FTX Europe, FTX Japan a platformu na obchodovanie s akciami Embed Technologies.

Krach FTX naďalej generuje ďalšie problémy. Ďalším subjektom, ktorý musel vyhlásiť konkurz v dôsledku krachu burzy, je hedžový fond Galois Capital. Ukázalo sa, že takmer polovica ním spravovaných fondov zostala na FTX.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu