• bitcoinBitcoin$26,573.00

FTX tajne uplácala krypto portál The Block

Generálny riaditeľ The Block získal desiatky miliónov dolárov od hedžového fondu FTX Group. Michael McCaffrey, šéf tejto významnej krypto mediálnej spoločností, bezprostredne po týchto odhaleniach rezignoval.

Podľa reportu portálu Axios, Alameda Research, sesterská spoločnosť krachujúcej platformy FTX, opakovane požičiavala peniaze spoločnostiam, ktoré vlastní Michael McCaffrey.

Prvé dve pôžičky vo výške 12 miliónov a 15 miliónov dolárov boli použité na vykúpenie vtedajších akcionárov, takzvaný „management buyout” ako aj úhradu rôznych mediálnych výdavkov. Tretiu, vo výške 16 miliónov dolárov, už použil McCaffrey na financovanie súkromnej nehnuteľnosti na Bahamách.

Po odhaleniach McCaffrey okamžite odstúpil a Bobby Moran bol s okamžitou platnosťou vymenovaný za nového CEO.

Táto správa bola šokom aj sklamaním pre tím The Block.

„Mikeovo rozhodnutie vziať si pôžičku od SBF a nezverejniť tieto informácie, dokazuje vážne morálne pochybenie. To podkopáva reputáciu a dôveryhodnosť The Block, najmä našich novinárov a analytikov, ako aj našu snahu o nezávislosť,“ uviedol Moran.

Nový šéf ďalej tvrdí, že McCaffrey sa nikdy nesnažil „nevhodne“ ovplyvňovať redakciu mediálneho domu, najmä pokiaľ ide o témy o SBF a FTX.

Avšak toto tvrdenie popiera nedávny tendenčný článok o SFB, na ktorý mnohí poukázali.

uplácanie FTX

Táto kauza taktiež priamo potvrdzuje nedávne vyhlásenia Elona Muska o uplácaní amerických médií.

Ten na svoj účet na Twitteri napísal, že sa „Sam Bankman-Fried skutočne mohol vyhnúť kolapsu FTX, ak by bol aspoň tak dobrý v riadení krypto burzy, aký bol v uplácaní médií”.

The Block je však len vrcholom ľadovca.

Otázkou stále ostáva, koľko ďalších mediálnych spoločnosti, influencerov a lobistov takto Sam Bankman-Fried skorumpoval z peňazí, ktoré ukradol klientom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu