• bitcoinBitcoin$27,180.00

Gary Gensler chce získať 2,4 miliardy dolárov na kontrolu trhu s kryptomenami

Predseda Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Gary Gensler chce od vlády získať viac peňazí pre svoju agentúru na boj proti „nekalým praktikám“ na trhu s kryptomenami. V pozadí sa však jeho aktivitami začína zaoberať Kongres.

SEC chce získať viac peňazí na kontrolu trhu s kryptomenami

Gensler vypovedal 29. marca pred podvýborom Snemovne reprezentantov pre finančné služby. Zasadnutie sa týkalo žiadosti jeho agentúry o zvýšenie jej rozpočtu. Predseda poukázal na to, že technologické zmeny znamenajú, že Komisia potrebuje viac zdrojov na účinnú kontrolu trhu. V tejto súvislosti zaútočil na sektor digitálneho obsahu, ktorý označil za „divoký západ“, kde sa nerešpektuje zákon.

Gensler chce až 2,4 miliardy USD, čo mu umožní vytvoriť ďalších 170 pracovných miest. SEC hľadá odborníkov pre svoje oddelenia presadzovania práva a vyšetrovania. Predseda uviedol, že divízia presadzovania práva a vyšetrovania v súčasnosti tvorí približne polovicu zamestnancov jeho inštitúcie.

„Rýchly rast technologických inovácií na finančných trhoch viedol k zneužívaniu vo vznikajúcich a nových oblastiach, najmä na trhu s kryptomenami. Riešenie tohto problému si teraz vyžaduje nové nástroje, znalosti a zdroje,“ vysvetlil svoju žiadosť o viac peňazí Gensler.

Kryptomeny

Kontroverzná činnosť Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC)

Problémom je, že činnosť SEC je z roka na rok kontroverznejšia. Úradníci komisie už boli obvinení, že prekračujú svoje kompetencie. Stalo sa tak najmä v súvislosti s kryptomenami. Vzhľadom na chýbajúce jasné predpisy pre digitálne aktíva dodnes nie je jasné, či väčšina z nich je cenným papierom alebo nie. Samotný Gensler nedávno uviedol, že všetky kryptomeny – okrem BTC – sú cennými papiermi. To by naznačovalo, že aj Ethereum sa kvalifikuje ako takéto aktívum.

Stojí za zmienku, že útoky SEC na trh s kryptomenami sa zintenzívnili po krachu burzy FTX. V istom okamihu sa táto otázka dokonca stala politickou, pričom mnohí politici obvinili Genslera zo záhadného otáľania v súvislosti s touto platformou. Je možné, že práve preto chce predseda teraz ukázať svoju prehnanú horlivosť.

To všetko však spôsobilo, že činnosť SEC teraz skúma americký Kongres. Predseda výboru pre finančné služby Patrick McHenry nedávno tlmočil, že Gensler bude musieť 18. apríla opäť predstúpiť pred kongresmanov a vysvetliť, prečo začal pristupovať k odvetviu kryptomien takým agresívnym spôsobom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu