• bitcoinBitcoin$27,222.00

Gary Gensler svedčil pred Kongresom

Gary Gensler bol vypočutý pred Výborom pre finančné služby Snemovne reprezentantov v súvislosti s jeho činnosťou týkajúcou sa regulácie kryptomien.

Gary Gensler pod paľbou kritiky Kongresu

Predseda Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Gary Gensler v utorok vypovedal pred Výborom Snemovne reprezentantov pre finančné služby v súvislosti s opatreniami na presadzovanie práva zameranými na vybrané subjekty z odvetvia kryptomien. Politika SEC vyvolala v posledných mesiacoch značnú kontroverziu. Počas rozpravy sa politici predsedu pýtali, ako klasifikuje kryptomenu ako komoditu v porovnaní s cenným papierom. Nebol schopný dať jasnú odpoveď.

Predseda výboru Patrick McHenry vo svojom úvodnom vystúpení poznamenal, že Gensler chce získať ďalšie finančné prostriedky na svoje blockchainové úsilie. Tie by mali predstavovať 78 miliónov USD. Ako dodal, šéf SEC zároveň nedokáže jasne definovať, či je token cenný papier alebo komodita.

„Zároveň ste odmietli objasniť, či digitálne aktíva ponúkané ako súčasť investičnej dohody podliehajú zákonom o cenných papieroch, a čo je dôležitejšie, ako by spoločnosti mali tieto zákony dodržiavať,“ pokračoval McHenry.

Stojí za to pripomenúť, že vo viacerých predchádzajúcich vyhláseniach a rozhovoroch Gensler tvrdil, že všetky kryptomeny – okrem BTC – sú cennými papiermi. Teraz dokonca odmietol jasne odpovedať, či považuje Ethereum za komoditu alebo cenný papier.

Gensler sa v takýchto diskusiách často odvoláva na Howeyho test na určenie toho, či sú aktíva cennými papiermi. Podľa tohto testu sa finančné aktívum vydané na získanie peňazí s očakávaním zisku na základe úsilia iných kvalifikuje ako „investičná zmluva“.

USA

Tom Emmer útočí

Kongresman Tom Emmer sa tiež vyjadril k opatreniam SEC v oblasti presadzovania práva. Položil Genslerovi niekoľko rýchlych otázok týkajúcich sa bankového a regulačného prostredia. Spoločnosti na americkom trhu s kryptomenami totiž čoraz častejšie čelia jeho nepriateľskému postoju. Gensler neváhal poskytnúť krátke a priame odpovede. Emmer medzitým dodal, že SEC pomohla zohrať značnú úlohu pri sťažovaní pôsobenia kryptomenových spoločností v krajine.

„Vášmu regulačnému štýlu chýba flexibilita a nuansy, v dôsledku čoho ste nekompetentní,“ uviedol Emmer.

Obvinil Genslera, že nerobí nič na ochranu bežných Američanov a „tlačí americké spoločnosti do rúk Číny“.

Emmer tiež kritizoval Genslera za to, že umožnil krach spoločností Terra a FTX.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu