• bitcoinBitcoin$26,553.00

Generálny riaditeľ burzy FTX potvrdzuje, že jeho spoločnosť premýšľa o vlastnom stablecoine

Kryptomenová burza FTX sa môže vydať podobnou cestou ako Binance a vydá svoj vlastný stablecoin. Túto informáciu oznámil prezident platformy, ktorý počas posledného rozhovoru oznámil začiatok prác na projekte.

Sam Bankman-Fried hovorí o plánoch svojej spoločnosti

Najväčšia kryptomenová burza na svete – Binance – má vlastný stablecoin založený na americkom dolári – BUSD. Aktuálne je na siedmom mieste v rebríčku kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Okrem toho je stablecoin spoločnosti tretím svojho druhu, hneď za Tetherom (USDT) a USD Coinom (USDC), s trhovou kapitalizáciou 21 miliárd USD.

Ďalšia burza, FTX, má v úmysle ísť v stopách spoločnosti vedenej Changpeng Zhao. Takéto informácie nedávno poskytol generálny riaditeľ Sam Bankman-Fried. Počas nedávneho rozhovoru povedal, že burza plánuje získať ďalšie prostriedky na ďalší rozvoj. Samotný Bankman-Fried neuviedol žiadne podrobnosti o najbližších plánoch spoločnosti, hoci ubezpečil, že „burza vie, ako vytvoriť stablecoin a je veľmi pravdepodobné“, že čoskoro začne pracovať na jeho projekte. V tejto chvíli FTX hľadá investorov a partnerov, s ktorými by burza mohla v tejto veci postupovať.

Generálny riaditeľ burzy FTX potvrdzuje, že jeho spoločnosť premýšľa o vlastnom stablecoine

SBF nastolila aj tému prevládajúceho poklesu na trhu s kryptomenami. Podľa jeho názoru vláda medveďov naďalej znepokojuje investorov. Poukázal však na to, že jeho spoločnosť zvládala medvedí trh celkom efektívne a FTX pokračovala v „rozvíjaní podnikania, vytváraní služieb a nových nástrojov pre zákazníkov“. Burza navyše nedávno uviedla na trh debetnú kartu s kryptomenou v spolupráci s platobným gigantom Visa. Tento krok by mohol prispieť k masovému prijatiu tohto typu aktív z hľadiska platieb. Podľa SBF sú platby kryptomenami veľmi veľkým krokom pre toto odvetvie.

Generálny riaditeľ FTX hovoril aj o partnerstvách, ktoré spoločnosť nadviazala s Voyagerom a BlockFi. Povedal, že spoločne sa im podarilo stabilizovať trh v období zvýšeného zemetrasenia spôsobeného zlyhaním ekosystému Terra. Samotný Bankman-Fried verí, že spolupráca „umožní spoločnosti posilniť svoju pozíciu v Spojených štátoch a naďalej získavať podiel na trhu“.

SBF sa zaoberala aj fámami, že FTX plánuje kúpiť Robinhood. Poprel ich slovami:

Najdôležitejšie je neustále rásť a priťahovať používateľov, bez ohľadu na to, ako to robíte. Mohli by sme kúpiť spoločnosť ako Robinhood, ale na to sa teraz nezameriavame. Našou výzvou je ďalší organický rast.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu