• bitcoinBitcoin$28,435.00

Guvernéri centrálnych bánk diskutovali o regulácii blockchainového trhu

Guvernéri centrálnych bánk diskutovali počas konferencie Bank for International Settlements v Thajsku o blockchaine. Dozvedeli sme sa, že Hongkong v súčasnosti pracuje na legislatíve ochrany investorov.

Hongkong chce bezpečnosť investorov na trhu s kryptomenami

Centrálni bankári z celého sveta sú v súčasnosti v Thajsku, aby diskutovali o úlohe svojich inštitúcií vzhľadom na vývoj finančných technológií. Konferenciu spoluorganizujú Banka Thajska a Banka pre medzinárodné platby.

V panelovej diskusii o digitálnych menových systémoch vystúpili Eddie Yue, generálny riaditeľ Hongkonského menového úradu, Changyong Rhee, guvernér Bank of Korea, Adrian Orr, guvernér Reserve Bank of New Zealand, a Cecilia Skingsley z Bank pre International Settlements a diskutovali o raste a význame digitálnych aktív mien centrálnej banky (CBDC) a rizikách súvisiacich s novými technológiami.

Šéf hongkonského menového úradu diskutoval o inováciách a výhodách technológie blockchain a jej pravdepodobnom vplyve na centrálne banky. Yue povedal, že z dlhodobého hľadiska by nám všetkým CBDC a stablecoiny mohli ponúknuť efektívnejší a ziskovejší spôsob vysporiadania transakcií. Poznamenal však, že s každou novou technológiou existuje určité riziko, či už ide o inováciu alebo prevádzkové riziko.

Yue tiež poznamenal, že blockchain je vo svojej podstate decentralizovaná technológia, takže zmiernenie rizík s tým spojených je oveľa komplikovanejšie.

„Môžeme začať reguláciou činností mimo reťazca, ako je regulácia virtuálnych výmen aktív. Hongkong čoskoro zavedie nielen aspekt AML (anti-money laundering), ale aj ochranu investorov,“ priznal.

xponentialdesign loop blue money digital GIF

Južná Kórea nie je pro-kryptomenová?

Changyong Rhee, guvernér Bank of Korea, nebol taký optimistický, pokiaľ ide o technológiu blockchain, najmä jej využitie v menovom sektore. Vo svojom prejave sa odvolával na krach FTX. Povedal, že si nie je istý tým, že „v poslednej dobe vidíme výhody technologického rozvoja“.

„Predtým som bol pozitívnejší, ale potom, čo som videl problémy s Lunou, Terra a teraz FTX. Neviem, či uvidíme skutočné výhody tejto novej technológie, aspoň pokiaľ ide o menovú politiku,“ povedal Rhee.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu