• bitcoinBitcoin$26,557.00

Hlasovanie o MiCA bolo odložené

Hlasovanie o regulačnom rámci EÚ pre odvetvie kryptomien – MiCA, sa neuskutoční. Aspoň v blízkej budúcnosti. Dôvod? Problém s prekladom pôvodného textu.

Hlasovanie za MiCA laž na jar?

O prelomových pravidlách EÚ o digitálnych trhoch (MiCA) sa bude hlasovať až v apríli.

Podľa predstaviteľov Európskeho parlamentu je oneskorenie spôsobené problémami s prekladom takmer 400-stranového dokumentu do 24 oficiálnych jazykov komunity.

„O MiCA sa má hlasovať na plenárnom zasadnutí v apríli a podľa mojich vedomostí je oneskorenie technické kvôli problémom s prekladom,“

– povedala médiám osoba oboznámená s touto záležitosťou.

Hlasovanie bolo pôvodne naplánované na koniec roka 2022, no neskôr bolo odložené na február kvôli problémom s prekladom.

Oneskorenie znamená, že agentúry ako Európsky orgán pre cenné papiere a trhy a Európsky orgán pre bankovníctvo musia čakať 12 až 18 mesiacov na vypracovanie technických noriem pre projekt po jeho oficiálnom schválení.

MiCA je komplexný súbor pravidiel zameraných na vytvorenie vôbec prvého spoločného licenčného programu pre kryptomenové burzy a spoločnosti pôsobiace v Európskej únii.

Stojí za zmienku, že nariadenie o prevode finančných prostriedkov (TFR) bolo tiež odložené na rovnaké zasadnutie v apríli.

MiCA

TFR, ktorý sa má zaviesť s MiCA, vyžaduje, aby transakcie s kryptomenami obsahovali informácie o zákazníkovi (KYC) pre odosielateľa aj príjemcu.

EÚ chce od búrz a vývojárov kryptomenových peňaženiek vyžadovať, aby poskytovali informácie o svojich zákazníkoch, aby zabránili daňovým únikom a praniu špinavých peňazí.

Niektoré krajiny EÚ, ako napríklad Francúzsko, po kolapse FTX presadzovali rýchlejšie zapojenie predpisov a obmedzení týkajúcich sa kryptomien.

Stojí za zmienku, že spomínané meškanie nemusí súvisieť len s problémom s prekladom, ale aj zákulisnými lobistickými aktivitami.

MiCA je už dlho zdrojom kontroverzií na trhu s kryptomenami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu