• bitcoinBitcoin$27,728.00

Hongkong reguluje kryptomenové burzy

Hongkong sa rozhodol, že kryptomenové burzy by mali podliehať rovnakým predpisom ako subjekty z trhu TradFi.

Hongkong reguluje burzy

Hongkonská legislatívna rada prijala nový dodatok k režimu boja proti praniu špinavých peňazí (AML) a proti financovaniu terorizmu. Zahŕňa poskytovateľov služieb súvisiacich s virtuálnymi aktívami.

Najnovšie predpisy zavádzajú nový licenčný systém pre tento typ subjektov. Ten má vstúpiť do platnosti 1. júna 2023. V praxi novela spôsobí, že burzy kryptomien budú regulované rovnakými predpismi ako tradičné finančné inštitúcie.

To znamená, že spoločnosti, ktoré si chcú otvoriť kanceláriu v Hongkongu, budú musieť prejsť prísnymi smernicami proti praniu špinavých peňazí a zákonmi na ochranu investorov. Až potom dostanú oprávnenie na podnikanie. Na rozdiel od väčšiny ostatných regulátorov na celom svete Hongkong využil kolaps FTX ako spôsob zmiernenia regulačných rizík spojených s centralizovanými burzami.

Po kolapse kryptomenovej burzy FTX čelili regulačné orgány na celom svete hnevu verejnosti za to, že nedokázali ochrániť retailových investorov. V dôsledku toho jasne rastie dopyt po tom, aby kryptomenové burzy a poskytovatelia blockchainových služieb podliehali právnemu dohľadu a aby sa na ne vzťahovali prísne požiadavky proti praniu špinavých peňazí a ochrane investorov.

Počas nedávnej konferencie generálny riaditeľ hongkonského menového úradu Eddie Yue naznačil, že v krajine čoskoro začne platiť nová legislatíva na ochranu investorov.

Hongkong tiež pracuje na vytvorení dobre premyslenej širšej regulačnej základne pre trh s kryptomenami, ktorý už roky rastie.

Hongkong reguluje

Vedúci adopcie

Hongkong je mesto a osobitná administratívna oblasť Čínskej ľudovej republiky. Pomerne liberálny prístup jeho autorít ku kryptomenám je zaujímavý. Je to preto, lebo vieme, že Čína je výrazne proti kryptomenám.

Napriek takémuto rozporu je dnes Hongkong lídrom v príprave na širšiu adopciu kryptomien. Vyplýva to z júlovej štúdie, ktorá je dostupná na forexsuggest.com. Administratívna oblasť Číny získala až 8,6 z 10. Zaujímavosťou je, že napr. vďaka malej ploche je tam hustota bitcoinmatov takmer najvyššia na svete – na 100 000 ľudí pripadajú dva takéto stroje.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu