• bitcoinBitcoin$26,596.00

Hongkong sa otvára kryptomenám. Na mestskú samosprávu sa obracajú burzy a blockchainové spoločnosti

Hongkong sa chce stať globálnym centrom pre kryptomeny. Podľa regionálneho tajomníka mesta pre finančné služby a pokladnicu Christophera Huia miestne orgány už kontaktovalo 80 inovatívnych spoločností, z ktorých niektoré sú burzy digitálnych aktív a ďalšie subjekty, ktoré pôsobia v odvetví technológie blockchain.

Hongkong sa otvára kryptomenám

Christopher Hui v pondelok v prejave na investičnom summite Aspen Digital Web3 uviedol, že na hongkonský trh chcú vstúpiť okrem iného burzy kryptomien, spoločnosti zaoberajúce sa infraštruktúrou blockchain, spoločnosti zaoberajúce sa kybernetickou bezpečnosťou, platobné platformy a vývojári peňaženiek s digitálnymi aktívami. Podľa neho „má Hongkong dobrú pozíciu na to, aby sa stal popredným centrom Web3 v Ázii aj mimo nej“. Dodal, že Web3 má „potenciál vytvoriť decentralizovanejšie, efektívnejšie a inkluzívnejšie platformy“, ktoré budú prínosom pre používateľov a tvorcov. Okrem toho „vytvorí aj nové príležitosti pre inovácie a podnikanie“.

Hongkonské úrady otvorene hovoria, že mesto sa má stať centrom inovácií v oblasti využívania digitálneho obsahu. Zdá sa, že región sa týmto spôsobom chce spamätať po kovidových výlukách a predchádzajúcich prísnych politikách, ktoré odradili mnohé kryptomenové startupy.

Hongkong zriaďuje pracovnú skupinu zloženú z tvorcov politík, regulačných orgánov a aktérov z odvetvia kryptomien, ktorá bude riadiť agendu rozvoja technológie Web3. Minister financií Paul Chan načrtol potrebu, aby mesto využilo „zlatú príležitosť“, ktorú predstavuje trh Web3.

Ako ďalší krok zriadim a budem viesť pracovnú skupinu pre rozvoj VA [virtuálnych aktív, virtuálnych zdrojov] s členmi z príslušných politických úradov

– uviedol.

Revolúcia v Číne

Médiá uvádzajú, že viaceré čínske spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami sa pozerajú na Hongkong. Patria medzi ne aj banky, ktoré majú záujem umožniť klientom obchodovať s bitcoinmi a ethermi na licencovaných burzách.

Minulý mesiac hongkonská Komisia pre cenné papiere a termínované obchody navrhla, aby mesto „umožnilo všetkým typom investorov vrátane retailových prístup k obchodným službám poskytovaným licencovanými prevádzkovateľmi obchodných platforiem“ z trhu s BTC.

Je to šanca zmeniť politiku čínskej vlády, ktorá v roku 2021 zakázala ťažbu a používanie kryptomien. Ak sa plán hongkonských úradov podarí, mesto sa stane investičným centrom pre Číňanov. To by zase mohlo podnietiť nový býčí trh s digitálnymi aktívami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu