• bitcoinBitcoin$28,328.00

Huobi Research predpovedá cenu bitcoinu

Bitcoin a Ethereum by mohli klesnúť na 15 000 USD a 1 000 USD pred začiatkom cenového rastu po prvom štvrťroku budúceho roka. Aspoň taký je názor Huobi Research, divízie Huobi Global.

Štúdia Global Crypto 2022-2023

V správe Global Crypto Annual 2022-2023 sa spoločnosť zaoberala pádom FTX a opísala ho ako „jednu z katastrof vo svete financií“. Medzi ďalšie incidenty v kryptomenovom priemysle v tomto roku, ktoré boli spomenuté, patrí kolaps Terry a bankrot spoločnosti Three Arrows Capital. Huobi verí, že tento nepriaznivý vývoj podnieti globálnych regulátorov k regulácii tohto odvetvia.

Medvedí trh s bitcoinmi a ethereami môže podľa odborníkov trvať ešte niekoľko mesiacov. Ocenenie BTC v USD by mohlo klesnúť na 15 000 USD a ETH na 1 000 USD. Po prvom štvrťroku budúceho roka Huobi očakáva „slušný odraz“.

Prečo? Očakáva sa, že Federálny rezervný systém spomalí zvyšovanie úrokových sadzieb už začiatkom roku 2023, čo by mohlo byť jedným z hlavných motorov zvyšovania cien kryptomien, dodala burza.

„Inými slovami, tempo zvyšovania sadzieb sa spomaľuje, najťažšia časť tohto cyklu je za nami a dno menovej politiky je takmer sformované,“ píšu odborníci Huobi.

Huobi verí, že kolaps FTX bol poslednou tragickou udalosťou tohto medvedieho trhu. Negatívny vývoj, ktorý otriasol celým odvetvím, zahŕňa aj kolaps algoritmického stablecoinu Terra a tokenu LUNA, ako aj bankrot spoločnosti Three Arrows Capital.

Bitcoin GIF by Huobi

Globálni regulátori finančného trhu teraz podľa Huobi urýchlia regulačné procesy.

„Dôsledky boli na trhu viditeľné, efekty budú postupne stráviteľné trhom a pri výkyvoch sa vytvorí dno, ktoré sa objaví v prvom štvrťroku 2023,“ napísali.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu