• bitcoinBitcoin$26,557.00

Index strachu a chamtivosti bitcoinov dosiahol najvyššiu úroveň od apríla 2022

Kapitalizácia trhu s kryptomenami sa blíži k 1 biliónu USD, líder na trhu – Bitcoin, prerazil 21 000 USD a Index strachu a chamtivosti naznačuje neutrálny sentiment medzi investormi.

Index strachu a chamtivosti vychádza zo strachu

Index strachu a chamtivosti bitcoinov v podstate ukazuje celkový sentiment trhu voči BTC, berúc do úvahy faktory ako volatilita, prieskumy verejnej mienky, aktivita sociálnych médií, dominancia a ďalšie.

16. januára sa tento index vyšplhal na úroveň 51 – „neutrálnu“ úroveň. Ide o najvyššie číslo za takmer deväť mesiacov. Predtým nálada na trhu naznačovala „Strach“ alebo „Extrémny strach“.

Index strachu a chamtivosti naposledy dosiahol 51 4. apríla. Kurz BTC sa vtedy pohyboval okolo 45 000 USD.

Odvtedy sa index pohybuje v rozmedzí „Strach“ a „Extrémny strach“. Posledná zmena znamená návrat sentimentu, býčí týždeň však nevylučuje možnosť opätovného návratu k červenej.

Celková trhová kapitalizácia sa blíži k 1 biliónu USD

Celková trhová kapitalizácia kryptomien zaznamenala 10. novembra 2021 ATH vo výške 3 biliónov dolárov. Odvtedy však stratil viac ako 75 % a dosiahol dno na úrovni 0,73 bilióna dolárov. V tomto bode sa trend obrátil a trhová kapitalizácia začala stúpať. S nedávnym výstrelom bitcoinu smerom na sever sa celková kapitalizácia blíži k 1 biliónu dolárov. Podiel bitcoinu je 43 %.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu