• bitcoinBitcoin$25,994.00

India by mohla tento rok predbehnúť USA v prijímaní kryptomien

Miera prijatia kryptomien v Indii by mohla do konca roka prekonať rovnakú mieru v USA a Spojenom kráľovstve. Vyplýva to zo správy spoločnosti Statista.

Adopcia v Indii bude čoskoro na rekordnej úrovni?

Štúdia odhaduje, že do konca roka 2023 vstúpi na trh s kryptomenami viac ako 11 % obyvateľov Indie. To znamená, že do digitálnych aktív tam bude investovať celkovo viac ako 156 miliónov ľudí. Miera prijatia v tejto krajine prekoná rovnakú mieru v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku a Rusku.

Výskumníci uvádzajú, že väčšina Indov zapojených do digitálnych aktív sú dobre vzdelaní ľudia vo veku od 18 do 40 rokov. Už predchádzajúce štúdie ukázali, že tento typ investícií najčastejšie realizujú mladí ľudia.

Tým sa však dobré správy nekončia. Trh s kryptomenami v Indii tento rok pravdepodobne vygeneruje zisky v hodnote približne 3,3 miliardy USD, pričom do roku 2027 by príjmy mohli dosiahnuť 6 miliárd USD.

Najväčší počet hodlerov je v hlavnom meste krajiny. V Bengalúre, najväčšom meste štátu Karnátaka, tiež žije značný počet investorov.

A čo Indov núti investovať do kryptomien? Podľa prieskumu je to neistota panujúca na tradičnom finančnom trhu.

india

Ďalšie krajiny s vysokou mierou prijatia

Napriek stavu trhu v roku 2022 boli a sú kryptomeny v mnohých krajinách veľmi populárne. Spoločnosť Gemini v apríli minulého roka uskutočnila prieskum medzi 30 000 ľuďmi, aby zistila ich postoj k digitálnym aktívam. Vďaka tomu sa burze podarilo zistiť, že Indonézia a Brazília sú svetovými lídrami v prijímaní kryptomien, pričom 41 % účastníkov prieskumu z oboch krajín priznalo, že vlastnia bitcoin alebo altcoin.

Samozrejme, investori z krajín postihnutých finančnou krízou tiež radi investujú do kryptomien. Digitálne aktíva sú teda populárne medzi Argentínčanmi, Turkami a Libanončanmi.

Kryptomeny zaujali aj Vietnamcov, z ktorých je približne 17 % hodlerov. Takmer tretina z nich investovala do bitcoinov. Thajsko je pritom jedinou krajinou Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN), ktorá v týchto štatistikách predbehla Vietnam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu