• bitcoinBitcoin$27,785.00

India začala pilotný program s CBDC

Prvý pilotný program CBDC RBI

Indická centrálna banka v pondelok oznámila, že „prvý pilotný program digitálnych rupií sa začne 1. novembra 2022“. V oznámení sa písalo:

Na účasť v pilotnom programe bolo vybraných deväť bánk, konkrétne State Bank of India, Bank of Baroda, Union Bank of India, HDFC Bank, ICICI Bank, Kotak Mahindra Bank, Yes Bank, IDFC First Bank a HSBC.
Cieľom pilotného projektu je otestovať vysporiadanie transakcií na sekundárnom trhu na základe štátnych cenných papierov.

Podľa RBI sa „od používania e-rupií očakáva zvýšenie efektívnosti medzibankového trhu“. Účtovníctvo „v peniazoch centrálnej banky zníži transakčné náklady“.

Centrálna banka tiež poznamenala, že budúce pilotné projekty sa zamerajú na veľkoobchodné transakcie a cezhraničné platby.

Pripomeňme, že začiatkom októbra tohto roku. indická centrálna banka zverejnila správu, v ktorej vysvetľuje rôzne aspekty a riziká digitálnej meny centrálnej banky (CBDC).

Cbdc GIF

Svet experimentuje s CBDC

Podľa Geoekonomického centra Atlantic Council v súčasnosti študuje projekty CBDC až 105 krajín, ktoré predstavujú viac ako 95 % svetového HDP. Banka pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) tiež v máji zverejnila správu, ktorá ukazuje, že deväť z desiatich centrálnych bánk na celom svete je v prieskume CBDC.

V tom čase BIS poskytla:

„Príchod stablecoinov a iných kryptomien urýchlil prácu na CBDC.“

Zaujímavé však je, že Spojené štáty sa stále nerozhodli, či majú alebo nemajú vydať digitálnu menu centrálnej banky. Predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell nedávno povedal, že digitálny dolár môže rásť, ale nie o niekoľko rokov. Niektorí zákonodarcovia nie sú presvedčení o potrebe vytvorenia digitálneho dolára, vrátane guvernéra Fedu Christophera Wallera, ktorý nedávno povedal, že nie je veľkým fanúšikom vízie Fedu o vydaní digitálnej meny centrálnej banky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu