• bitcoinBitcoin$26,592.00

Investor Bill Miller verí, že do bitcoinu sa stále oplatí investovať

Legendárny investor Bill Miller zostáva v otázke bitcoinu optimistický. A to aj napriek pretrvávajúcemu prepadu. Odkiaľ pochádza jeho optimizmus?

Bill Miller: Stavil som na bitcoin!

Miller je americký investor a filantrop. Pôsobil ako prezident a hlavný investičný riaditeľ spoločnosti Legg Mason Capital Management a vedúci portfólio manažér spoločnosti Legg Mason Capital Management Value Trust. Pôsobil aj ako prezident a hlavný investičný riaditeľ spoločnosti Miller Value Partners, ktorá mala na konci augusta 2022 v správe aktíva v hodnote 1,9 miliardy USD.

Napriek tomu, že nedávno oznámil svoj odchod do dôchodku, stále sleduje trh s kryptomenami a verí, že do bitcoinu sa oplatí investovať.

V rozhovore pre Barron’s 72-ročný miliardár zopakoval svoj optimistický postoj. Priznal, že hlavnú kryptomenu stále vníma ako potenciálneho uchovávateľa hodnoty. BTC prirovnal k digitálnemu zlatu. Vysvetlil, že iné digitálne aktíva ho nevzrušujú a môžu byť „zaradené do kategórie špekulácií“.

„Väčšina z nich, ako väčšina vysoko rizikových aktív, zlyhá. Nikdy som však nepočul dobrý argument, že by ste nemali investovať aspoň 1 % čistého bohatstva svojho portfólia do bitcoinov. Každý si môže dovoliť stratiť 1 % – vysvetlil svoj prístup ku kryptomenám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu