• bitcoinBitcoin$28,425.00

Jerome Powell obhajuje podporu digitálnych inovácií

Predseda amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Jerome Powell včera vystúpil pred bankovým výborom Senátu USA. Počas svojho vystúpenia zasial semienka neistoty v súvislosti s ďalším zvyšovaním úrokových sadzieb. Podelil sa aj o postoj inštitúcie k regulácii kryptomien.

Jerome Powell chce podporiť trh s kryptomenami

Jerome Powell sa v utorok zúčastnil na rozhovore s predsedom americkej bankovej komisie Sheroodom Brownom. Predsedovi Fed-u položil niekoľko otázok o sektore kryptomien a súvisiacej regulácii.

Brown chcel okrem iného vedieť, ako Powell hodnotí riziká spojené s digitálnymi aktívami a čo si myslí o opatreniach regulačných orgánov. Zdá sa, že šéf Federálneho rezervného systému sa na toto odvetvie pozerá pokojne. Uznáva totiž jeho potenciál, ale zároveň neignoruje rôzne problematické otázky.

„V tejto oblasti sme pomerne aktívni. Sme presvedčení, že inovácie sú pre hospodárstvo spätne veľmi dôležité. Nechceme ju potláčať a rovnako nechceme, aby regulácia potláčala inovácie spôsobom, ktorý zvýhodňuje etablované podniky,“ uviedol.

Pri týchto slovách poukázal na citeľný zmätok v sektore a mnohé podvodné praktiky, ktoré často podporuje nedostatočná regulácia. Powell ďalej oznámil, že cieľom jeho tímu je dohliadať na trh, ale aj zabezpečiť, aby príslušné finančné inštitúcie mali uložené správne regulácie, ktoré im pomôžu orientovať sa v priestore kryptomien.

Okrem toho upozornil, že Federálny rezervný systém nedávno varoval viaceré finančné inštitúcie pred rizikami, ktoré prináša vysoká volatilita likvidity na trhu digitálnych aktív. V spolupráci s Federálnou spoločnosťou pre poistenie vkladov (FDIC) a Úradom kontrolóra meny (OCC) boli bankám a finančným správcom zaslané oznámenia, aby boli mimoriadne opatrní v súvislosti s prijímaním kryptomien.

Kryptomeny

Na finančnom trhu je miesto pre stablecoin

Jerome Powell dáva jasne najavo, že americký Kongres musí pristúpiť k vypracovaniu a zavedeniu „funkčného právneho rámca“ pre kryptomeny. Okrem toho sa s vyznamenaním dotkol jedného segmentu digitálnych aktív, a to stablecoinov. Uviedol totiž, že „pre stablecoiny je vo finančnom sektore miesto“ – musia však byť riadne regulované.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu