• bitcoinBitcoin$27,726.00

Jim Blasko tvrdí, že našiel „stratený Satoshiho kód“

Vývojár blockchainu Jim Blasko tvrdí, že získal „surové dáta“ a súbory Bitcoin v0.1. K tomu sa pridáva „stratený Satoshiho kód“ a jeho osobné poznámky.

Satoshi kód

Blasko je známy nadšenec trhu s kryptomenami. Teraz uviedol, že objavil „najstaršiu známu kópiu bitcoinového kódu Satoshi,” pôvodne predstavený v auguste 2009.

V príspevku zverejnenom na Facebooku 7. októbra Blasko napísal, že našiel kód z obdobia, keď Satoshi zverejnil svoju víziu bitcoinu. Podarilo sa mu to „s malým hackovaním prehliadača“ (lokálna zmena existujúcej verzie stránky s cieľom objaviť niečo, čo bolo skryté iba na strane používateľa, nie na samotnom systéme). To znamená, že „kód Satoshi“ bol celý čas tam, kde ho Blasko našiel, ale bol skrytý na open source vývojovej platforme SourceForge, na ktorej bola kryptomena oficiálne zaregistrovaná v novembri 2008.

„10 rokov sa myslelo, že tento konkrétny súbor je stratený, ale po prieskume niektorých starých mincí som vstúpil do SourceForge a našiel bitcoin v0.1 nespracované dáta a stratené súbory,“ napísal Blasko.

 

„Od roku 2012 sa verilo, že surový kód a súbory boli preč, pretože z nejakého dôvodu boli odstránené z vyhľadávacieho nástroja SourceForge. Pokúsil som sa ísť hlbšie a podarilo sa mi nájsť pôvodný kód,“ dodal.

Podľa dvoch odkazov na SourceForge, ktoré poskytol Blasko, Satoshiho osobné poznámky komentovali, prečo bitcoin používal základný-58 „namiesto štandardného základu-64 kódovania“.

bitcoin

Prvý blok na sieti Bitcoin, Genesis Block, bol vyťažený presne 3. januára 2009 po tom, čo Satoshi v roku 2008 zverejnil whitepaper o kryptomene. Satoshiho identita však zostáva zdrojom špekulácií a zostáva záhadou.

Je potrebné dodať, že je ťažké jednoznačne overiť pravosť Blaskových vyhlásení.

 

Tajomná genéza bitcoinu

Čím dlhšie bitcoin existuje, tým viac tajomstiev a aspektov o jeho pôvode sa dozvieme. Napríklad história nákupov domén v AnonymousSpeech naznačuje, že Satoshi Nakamoto mohol chcieť pomenovať svoju kryptomenu Netcoin.

Bitcoin.org, internetová doména spojená s Bitcoinom, bola vytvorená 18. augusta 2008 ako súčasť služby AnonymousSpeech, ktorá umožňuje používateľom anonymne nakupovať názvy domén. História nákupov domén AnonymousSpeech ukazuje, že deň predtým, 17. augusta 2008, niekto kúpil doménu Netcoin.org. Bol to Satoshi? Viac si o tom môžete prečítať tu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu