• bitcoinBitcoin$27,178.00

Jim Cramer varuje pred Binance

Moderátor programu Mad Money Jim Cramer varoval investorov pred používaním burzy kryptomien Binance. Poukázal na nedávnu kontroverziu okolo tejto platformy.

Jim Cramer: Pozor na Binance!

Cramer sa odvolal na slová bývalého regulačného orgánu Timothyho Massada, ktorý predtým pôsobil ako predseda Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC). Pripomeňme, že tento regulačný orgán nedávno podnikol kroky proti spoločnosti Binance a jej generálnemu riaditeľovi Changpengovi Zhaovi (CZ).

„Po vypočutí Tima Massada počas včerajšieho programu (bývalý šéf CFTC) by som sám s Binance neobchodoval,“ uviedol Cramer.

binance

Massad, ktorý bol v rokoch 2014 až 2017 predsedom americkej CFTC, je už roky zástancom regulácie trhu s kryptomenami. Pri vysvetľovaní obvinení, ktoré vzniesla CFTC voči spoločnosti Binance a generálnemu riaditeľovi CZ, Massad pripomenul, že spoločnosť údajne nedodržala pravidlo Poznaj svojho klienta (Know Your Customer, KYC).

Kryptomenová komunita sa Cramerovi vysmieva

Cramerovi sa však nepodarilo vystrašiť kryptomenovú komunitu. Naopak, mnohí ľudia sa mu vysmievali. Poukazovali na jeho nedávne chybné predpovede. Niektorí ľudia dokonca považovali negatívny komentár na adresu burzy Binance za dobrý signál pre túto burzu. Pripomeňme, že krátko pred krachom bánk Silicon Valley Bank a Signature Bank Cramer odporúčal investorom, aby si kúpili akcie oboch bánk.

Mimochodom, nie je to prvýkrát, čo moderátor Mad Money varoval pred CZ. V decembri minulého roka navrhol, že svoje peniaze radšej zverí stávkovej platforme Draftkings, ktorá je v mnohých krajinách a štátoch USA zakázaná, ako Binance.

Cramer tiež varoval investorov pred investovaním do kryptomien. Začiatkom tohto mesiaca, keď cena BTC prudko vzrástla, povedal, že svoje BTC predá, čím chcel naznačiť, že je to pravdepodobne posledná šanca dostať sa z trhu s kryptomenami v relatívne dobrom čase. Je tiež pevne presvedčený, že ceny kryptomien sú manipulované skupinou veľkých investorov. Očakáva tiež, že americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) „urobí poriadok“ na trhu. Tá však čoraz viac vyzerá reálne. Predseda komisie Gary Gensler v súčasnosti žiada o väčší rozpočet na operácie súvisiace s kryptomenami.

V poslednom čase sa Cramer stal okrem iného predmetom vtipov zo strany Elona Muska.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu