• bitcoinBitcoin$27,186.00

Joe Biden podpíše zákon o regulácii trhu s kryptomenami do jedného roka, hovorí Cynthia Lummis

Senátorka Cynthia Lummis a kongresman Patrick McHenry vystúpili v relácii Consensus 2023. Počas debaty sa dostali k téme regulácie trhu s digitálnymi menami.

Regulácia kryptomien v USA číha za rohom?

Problémom trhu s kryptomenami v USA je nedostatok jeho jasnej regulácie. To sa údajne čoskoro zmení. Lummis verí, že prezident Joe Biden do roku podpíše prvý zákon regulujúci odvetvie kryptomien. Okrem toho sa čoskoro dozvieme podrobnosti novej verzie zákona o zodpovedných finančných inováciách, ktorý bude v najbližších ôsmich týždňoch predložený v Senáte.

Cieľom tohto právneho predpisu, ktorého spoluautorkou je senátorka Kirsten Gillibrandová, je zabezpečiť regulačnú jasnosť v mnohých oblastiach odvetvia digitálnych aktív vrátane klasifikácie kryptomien ako cenných papierov alebo komodít. Stojí však za zmienku, že na rozdiel od prvej verzie návrhu zákona, ktorá bola zverejnená v júni 2022, boli teraz pridané časti o ochrane národnej bezpečnosti a boji proti počítačovej kriminalite.

Kryptomeny

McHenry – ktorý je predsedom Výboru pre finančné služby Snemovne reprezentantov (HFSC) – zasa uviedol, že tento orgán v máji usporiada prvé spoločné vypočutie o štruktúre trhu s kryptomenami. Potom v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov kongresmani plánujú vypracovať návrh zákona, ktorý vytvorí rámec pre trh s digitálnymi aktívami. Zámerom je objasniť najspornejšiu otázku – ktoré digitálne aktíva sú cennými papiermi a ktoré komoditami.

Na otázku, či prezident v nasledujúcich 12 mesiacoch podpíše nejaký právny predpis o digitálnych aktívach, McHenry odpovedal, že verí, že sa tak stane.

Potreba regulácie

O potrebe regulácie trhu s kryptomenami v USA sa hovorí už dlho. Vo svojej volebnej kampani o tom hovoril napríklad Andrew Yang, politik mladej generácie, ktorý v predchádzajúcich prezidentských voľbách bojoval o nomináciu Demokratickej strany. Tvrdil, že súčasný regulačný systém pre blockchain v jeho krajine je „mozaika“ – takmer každý štát má v tomto smere inú legislatívu.

Tejto téme sa okrem iných už dlho venuje aj Lummis a skupina ďalších kongresmanov. Významným problémom zostáva aj činnosť SEC ktorý tvrdí, že väčšina kryptomien je cennými papiermi, čo je v rozpore s názormi mnohých odborníkov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu