• bitcoinBitcoin$26,529.00

Juhokórejské služby stále pátrajú po Do Kwonovi. Tento sa údajne ukrýva v Srbsku

Vráťme sa na chvíľu k téme Do Kwona, bývalého šéfa Terry, ktorý je dodnes na slobode. Juhokórejské orgány požiadali srbskú vládu o spoluprácu pri jeho návrate do vlasti. Teraz sa posunuli o krok ďalej.

Kwon, kde si?

Ako informovala agentúra Bloomberg, prokuratúra v Soule vyslala do Srbska policajtov, aby Kwona zadržali. Do prípadu majú byť zapojení dvaja štátni úradníci – jeden je zamestnancom prokuratúry a druhý ministerstva spravodlivosti.

Problémom je, že medzi Južnou Kóreou a Srbskom v súčasnosti neexistuje platná dohoda o vydávaní osôb. A práve to pravdepodobne spôsobilo, že táto krajina sa stala pre Kwona skvelým úkrytom, naznačuje webová stránka Chosun Media.

Južná Kórea však Kwonovi zrušila platnosť pasu, čo môže skomplikovať jeho ďalšie cesty. Do Európy sa už pravdepodobne dostal nelegálnou cestou.

Kwon sa oficiálne skrýva od 14. septembra, keď naňho juhokórejská prokuratúra vydala zatykač.

Skrývanie sa pred službami však nie je jeho jediným problémom. Je tiež obvinený z porušenia predpisov o kapitálových trhoch.

Prípadu dodáva pikantnosť skutočnosť, že aj po úteku z Južnej Kórey Kwon horlivo tweetoval, čím všetkým naznačil, že sa vôbec neskrýva. Zaujímavé však je, že takmer dva mesiace netweetoval ani neretweetoval. Nie je známe, kde sa nachádza a či je ešte nažive.

Jeho posledný príspevok na Twitteri obsahoval odkaz na článok o Samovi Bankmanovi-Friedovi a bol uverejnený 8. decembra 2022.

 

O dva dni neskôr „poslal“ ďalší tweet nižšie:

 

Interpol hľadá Do Kwona

Kwon sa musel mimoriadne účinne skrývať a pravdepodobne si zmenil identitu, pretože teraz je jedným z najhľadanejších ľudí na svete. Interpol ešte v septembri 2022 vydal červenú poznámku v ktorej signalizoval, že obvinenia, ktoré voči nemu vzniesli juhokórejské orgány, sú dostatočne závažné na to, aby si zaslúžili medzinárodnú pozornosť.

Uvedená nóta nie je zatykačom, ale žiadosťou pre krajiny spolupracujúce s Interpolom, aby pomohli pri zadržaní bývalého šéfa Terry. Ako vidno, tieto snahy zatiaľ neboli úspešné.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu