• bitcoinBitcoin$26,983.00

Komisárka CFTC Summer Mersinger je presvedčená, že americké úrady musia rýchlo regulovať trh s kryptomenami

Komisárka CFTC Summer Mersinger hovorí, že je čas konať v oblasti regulácie kryptomien.

Summer Mersinger chce reguláciu

Komisárka United States Commodity Futures Trading Commission (CFTC) Summer Mersinger naznačila, že je čas prijať opatrenia v oblasti regulácie kryptomien. Svoj názor vyjadrila 18. novembra, keď vystúpila na Texas Blockchain Summit.

„Jednoznačne sme v bode, kde sa musíme zastaviť, musíme zhromaždiť fakty, musíme pochopiť, čo sa deje, aby sme posunuli otázku regulácie dopredu,“ povedala.

 

„Dostávame sa do bodu, keď sme možno prešli fázou vzdelávania a teraz je potrebné konať,“ dodala.

Hovorí, že CTFC bude v tomto procese spolupracovať s Komisiou pre cenné papiere a burzu.

Ako by však tieto predpisy vyzerali? Jedným z návrhov by bolo zavedenie „dokladu o rezervách“.

Očakávame to od našich regulovaných subjektov. Nežiadame o to každý deň, ale môžeme o to požiadať. A myslím si, že je to fér,“ povedala Mersinger.

 

„Možno, že kontrola nieje decentralizovaná, ale vezmete finančné prostriedky od zákazníkov a umiestnite ich na nejaké centrálne miesto, o ktorom musia regulátori vedieť a kontrolovať ho,“ dodala.

Medzitým však „kým nepadne rozhodnutie na federálnej úrovni, prvou obrannou líniou sú štáty“.

„Niekedy vo Washingtone zabúdame, že štáty tu boli prvými aktérmi a prvými regulátormi a že zohrávajú dôležitú úlohu. Myslím si, že štáty sú mnohokrát vynechané z konverzácie, a to je poľutovaniahodné fenomén,“ povedala.

regulacie kryptomien

Prísnejšie predpisy

Kolaps burzy FTX prinútil čoraz väčší počet politikov alebo ľudí z odvetvia navrhnúť, že americké úrady budú regulovať trh s kryptomenami.

Počas indonézskej konferencie o kryptomenách CZ, generálny riaditeľ spoločnosti Binance, povedal, že škandál FTX posunul toto odvetvie späť „o niekoľko rokov“ a pravdepodobne spôsobí, že regulátori sa budú pozerať na trh „oveľa, oveľa kritickejšie“.

Andrew Yang, bývalý politik Demokratickej strany a bývalý prezidentský kandidát, sa domnieva, že nedávne udalosti prinútia regulátory, aby vytvorili prísne predpisy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu