• bitcoinBitcoin$27,178.00

Kraken oznamuje partnerstvo s tímom Formuly 1. Na autách sa objaví obsah Bitcoin whitepaper

Kryptomeny sa vracajú do sveta Formuly 1 ako Niki Lauda v roku 1976. Tragický minulý rok pre naše odvetvie mal za následok, že mnohé kryptomenové spoločnosti ukončili svoje sponzorské zmluvy s pretekármi a značkami pretekárskych vozidiel. Teraz sa však burza Kraken vráti na pretekársku trať vďaka dohode s tímom Williams Racing F1.

Odvetvie kryptomien a Formula 1

Americká kryptomenová burza Kraken 28. marca oznámila, že uzavrela nové partnerstvo. Spoločnosť uzavrela partnerstvo s pretekárskym tímom F1 – Williams Racing – čo znamená návrat hráčov s digitálnymi aktívami do sveta Formuly 1 v roku 2023. Uzavretá dohoda sa neobmedzuje len na značku, ale tiež zahŕňa výrobu mincí pretekárskeho tímu a s tým spojenú kolekciu nekonvertibilných tokenov (NFT).

Pripomeňme, že v dôsledku kryptomenovej zimy, ktorá trvala väčšinu minulého roka, a série trhových katastrof, ako napríklad krach spoločností Terra a FTX, sa väčšina pretekárskych tímov Formuly 1 rozhodla prerušiť partnerstvo s odvetvím digitálnych aktív. V polovici novembra sme dostali správu, že tím Mercedes F1 sa rozhodol pozastaviť partnerstvo s FTX v hodnote takmer 30 miliónov dolárov. V januári tohto roka Ferrari neohlásene zrušilo svoju dlhoročnú dohodu s blockchainovou organizáciou Velas a Alfa Romeo oznámila, že ruší svoje partnerstvo s poskytovateľom kryptomien Vauld.

Nemalo by sa však prehliadať, že niektoré pretekárske tímy nepodľahli tlaku toho, čo sa minulý rok udialo na trhu s kryptomenami, a zachovali svoje partnerstvá so spoločnosťami z tohto sektora. Tím Aston Martin nepretržite spolupracuje s burzou Crypto.com a platfomou Socios. Podobne Binance naďalej podporuje spoločnosť Alpine, zatiaľ čo OKX a Tezos fungujú v spojení so spoločnosťou McLaren Racing. Aj spoločnosti Bybit sa podarilo presvedčiť Red Bull, že bez ohľadu na pokles trhu a množstvo súvisiacich škandálov sa oplatí pokračovať v spolupráci s burzou. To isté platí aj pre trhovisko NFT – OpenSea – ktoré má trvalú spoluprácu so spoločnosťou Haas.

formula1

Bitcoin whitepaper na aute

Čo je však pomerne nezvyčajné a bezprecedentné, je otázka, čo Kraken prináša zo seba do sveta F1. Na ich sponzorovaných autách sa totiž neobjaví len logo kryptomenovej burzy, ale aj celé zhrnutie a úvod Bielej knihy Bitcoinu, ktorej autorom je, samozrejme, Satoshi Nakamoto.

V tweete zverejnenom 31. marca burza predstavila svoje logo, ktoré má tvar legendárnej morskej príšery. A tu je zaujímavé, že náplň obrysu Krakena tvoria slová, ktoré budú tvoriť spomínané zhrnutie bielej knihy Bitcoinu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu