• bitcoinBitcoin$28,564.00

Budú kryptomeny uznávané ako platobné prostriedky v New Yorku?

Zaujímavé správy k nám v poslednom čase prichádzajú z USA. V newyorskom Senáte bol predložený návrh zákona, ktorý má urobiť kryptomeny zákonným platidlom vo verejnom sektore. Ide o bitcoin, ethereum, litecoin a bitcoin cash.

Kryptomena ako prostriedok na platbu – plaťte dane bitcoinom

V praxi by to umožnilo akceptovať kryptomeny ako formu platby za občianske sankcie, pokuty, dane a iné poplatky, ktoré účtujú štátne orgány.

Ako je uvedené v nariadeniach predložených vo štvrtok, akceptované kryptomeny zahŕňajú bitcoin, ethereum, litecoin a bitcoin cash. Je možné, že tento zoznam by sa nakoniec rozšíril, pretože potenciálne nové právne predpisy opisujú kryptomenu ako „akákoľvek forma digitálnej meny, ktorá využíva šifrovacie techniky na reguláciu vytvárania menových jednotiek a overuje prevody finančných prostriedkov, pričom funguje nezávisle od centrálnej banky.“ To sa otvára cesta k prijatiu takmer všetkých kryptomen alebo tokenov.

Návrh zákona by umožnil úradom dobrovoľne uzatvárať dohody „na zabezpečenie akceptovania kryptomien ako platobného prostriedku štátnymi úradmi“, hoci, čo je dôležité, by neboli právne povinné takéto transakcie akceptovať.

Návrh predstavil demokratický poslanec Clyde Vanel. Je všeobecne považovaný za politika priateľského k kryptomenám, hoci mnohí v jeho strane sú proti digitálnym menám zo strachu z ich environmentálneho vplyvu.

Arizona sa pohybuje rovnakým smerom

Je to súčasť širšieho trendu, ktorý sa vyskytuje v USA. Minulý týždeň senátorka Wendy Rogersová predstavila v Arizone návrh zákona, ktorý ak by bol prijatý, urobil by bitcoiny a iné kryptomeny zákonným platidlom. Nový zákon by tiež mohol umožniť štátnym agentúram uzatvárať zmluvy s emitentami kryptomien, aby zabezpečili, že občania môžu platiť dane, nájomné a pokuty v bitcoinoch a altcoinoch.

Rogers navrhol podobný návrh zákona v januári 2022, ale nakoniec nezískal väčšinu. Teraz sa snaží druhýkrát.

Kryptomeny

Prokryptomenový starosta

Akcie v Senáte v New Yorku sú v súlade s politikou starostu Erica Adamsa, ktorý pred rokom vyhral voľby v New Yorku. Oznámil, že chce, aby sa mesto stalo centrom kryptomien.

„Musíme sa stať priateľským miestom pre všetky technológie. Kryptomeny sú súčasťou celkovej technológie, na ktorú sa pozeráme,“ povedal Adams.

 

„Otázka znie, ako robiť inteligentné rozhodnutia, aby v tejto novej technológii viedli New York – a Ameriku?,“ pýtal sa.

Vývoj jeho plánov však možno brzdiť skutočnosťou, že guvernérka Kathy Hochul podpísala návrh zákona, ktorý zakazuje ťažbu digitálnych mien v štáte na dva roky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu