• bitcoinBitcoin$27,206.00

Kúpil si Ferrari za Bitcoin – hrozí mu väzenie a obrovská pokuta

Mladý Francúz, otvorený prijatiu kryptomeny, zaplatil Bitcoinom (BTC) za Ferrari SF90 Stradale svojich snov. Nanešťastie tak urobil v Maroku – krajine, kde sú kryptomeny nelegálne. Predajca ho preto obvinil z finančného podvodu. V dôsledku toho má stráviť 1,5 roka vo väzení a dostal obrovský finančný trest.

Tomas Clausi je 21-ročný mladík, ktorý v roku 2021 dosiahol veľké zisky z obchodovania s kryptomenami. Za zarobené peniaze sa rozhodol kúpiť krásne červené Ferrari SF90 Stradale. Auto získal od ženy žijúcej v Casablance v Maroku za 440 000 eur. Predaj sa uskutočnil v bitcoinoch. Mladý nadšenec kryptomien si žiaľ, neuvedomil, že v Maroku sú zakázané.

Maroko: Ferrari si za Bitcoin nekúpite

O krátky čas neskôr sa predávajúca rozhodla nahlásiť pokus o podvod službám. Ukázalo sa, že s kryptomenovou transakciou súhlasila, pretože bola v tom čase veľmi výhodná. Pripomeňme, že v tom čase bol kurz BTC na vrchole tesne pod 70 000 USD.

V krátkom čase však hodnota bitcoinu výrazne klesla na 30 000 USD. Náhly pokles na trhu podnietil ženu, aby vec nahlásila na polícii. Tá 21-ročného muža obvinila z podvodu. Nebola si vedomá, že investovanie do kryptomien je spojené s rizikami, a nepredpokladala, že prostriedky, za ktoré predala svoje drahé auto, stratia hodnotu.

Nanešťastie, obchodovanie s kryptomenami je v Maroku nezákonné. Okrem toho je zakázané používať na platenie za tovar inú menu ako marocký dinár. Napriek tomu je Maroko jednou z najviac zapojených afrických krajín do obchodovania s kryptomenami. Podľa odhadov vlastní kryptomeny približne 900 000 občanov. Zákony krajiny však stále nepovoľujú používanie virtuálnych aktív.

Väzenie a pokuta

21-ročného mladíka zatkli marockí colníci a obvinili ho z podvodu a nezákonného používania kryptomien. Súd v Casablance ho odsúdil na 18 mesiacov väzenia. Napriek odvolaniu proti rozsudku bolo odvolanie zamietnuté. To znamená, že Francúz si bude musieť odpykať celý trest. Okrem toho mu bola uložená obrovská pokuta vo výške 3,4 milióna eur v prospech marockého úradu a daňových orgánov.

Okrem toho je mladý Francúz zapletený do ďalšieho prípadu podvodu. Údajne sa vydával za inú osobu a použil falošný šek na niekoľko tisíc dolárov. Týmto spôsobom chcel zaplatiť za luxusné hodinky zakúpené od predajcu v Maroku. Z tohto dôvodu musí predajcovi zaplatiť 4 000 dolárov ako odškodné.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu