• bitcoinBitcoin$26,608.00

Generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock Larry Fink hovorí, že kryptomeny majú výhodu aj nad dolárom

Demokratizácia investovania

V rozhovore pre CNBC Fink zdôraznil poslanie spoločnosti BlackRock „demokratizovať investovanie“ vytváraním produktov, ktoré sú pre investorov lacné a jednoduché. V tejto súvislosti vstúpil do plánu vytvoriť bitcoinový ETF.

Veríme, že je našou povinnosťou demokratizovať investovanie. Odviedli sme skvelú prácu a úlohou ETF na celom svete je zmeniť [model] investovania. A my sme len na začiatku [tejto cesty],

– povedal.

To, samozrejme, zapadá do plánov spoločnosti BlackRock požiadať americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) o spustenie ETF, ktorý by sledoval spotový trh s bitcoinom. Mnohé naznačuje, že spoločnosť riadená Finkom by mohla byť prvou, ktorá získa povolenie SEC na takýto produkt. Význam spoločnosti BlackRock na trhu a skutočnosť, že ide o najväčší subjekt správy aktív na svete, by mohli zavážiť.

Fink sa navyše pozrel trochu dopredu a predpovedal, že bitcoinové ETF je len začiatok – potom bude čoraz väčšia časť trhu s kryptomenami zastúpená ETF. Pritom zdôraznil, že ETF na zlato „zdemokratizovali“ investovanie do zlata. To isté sa teda stane aj v prípade digitálnych aktív. On sám, mimochodom, dlhodobo pozoruje rastúci záujem o kryptomeny.

Za posledných päť rokov sa nás čoraz viac globálnych investorov pýta na úlohu kryptomien

– dodal.

 

Kryptomeny v porovnaní s inými menami

Fink tiež uznal, že kryptomeny sú „medzinárodné aktíva“, ktoré sú niečím väčším ako trh s bežnými menami. Poukázal pritom na znehodnotenie amerického dolára.

Jeho slová sa stretli s pozitívnym ohlasom u investorov, ako je napríklad Michael Saylor zo spoločnosti MicroStrategy. Tento bývalý generálny riaditeľ často zdôrazňuje, že bitcoin je niečo lepšie ako fiat. Poukazuje pritom na najväčšiu bolesť národných mien – neobmedzenú ponuku. Na druhej strane, bitcoinov nebude viac, ako naznačuje ich pôvodný dizajn.

A skutočne, v ére rozsiahleho tlače peňazí bitcoin získaval pôdu pod nohami. Teraz, napriek nedávnej sprísnenej menovej politike pomerne veľkého počtu krajín sveta, jeho cena naďalej rastie. Koniec cyklu zvyšovania úrokových sadzieb zo strany Fedu, najdôležitejšej centrálnej banky na svete, určite povedie k býčiemu trhu s BTC. Ak k tomu pridáme skutočnosť, že na trh otvorene vstupuje hráč ako BlackRock, môžeme očakávať skutočne pôsobivé nárasty grafov (toto nie je investičné poradenstvo!).

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu